Спеціальні потреби

Уряд США може закритися через дебати щодо держбюджету


Менше ніж за тиждень американський уряд може закритися. Це означатиме, що частина урядових агентств працюватиме у скорченому складі та із відтермінуванням виплати зарплат. А інша частина уряду, яка вважається менш важливою, – буде взагалі закрита на певний час. На цей крок готові піти республіканці, аби змусити демократів погодитися на запропоновані ними значні скорочення бюджету на 2011-ий рік.

«Як ви всі знаєте, я ніколи не вірив, що закриття уряду є нашою самоціллю. Мета – скоротити видатки. Це допоможе нашій економіці», – каже речник Палати представників Джон Бейнер.

Переговори щодо бюджетних скорочень тривають вже кілька місяців, а домовленості все ще не має. Частково це спричинено фундаментально різним баченням демократами та республіканцями ролі уряду у суспільстві. Пол Ґосар, конгресмен-республіканець з Аризони, вірить у цінності індивідуалізму та в обмежену роль уряду:

«Його роль – встановити однакові для всіх правила гри, забезпечити економічні можливості, а не вибирати переможців та переможених. Ми всі можемо виграти чи програти, відповідно до наших власних здібностей».

Гансен Кларк, чий батько емігрував з Індії, – конгресмен від Демократичної партії, який представляє округ у Детройті. Чимало його виборців опинилися у складному фінансовому становищі через закриття автомобільних заводів та економічний спад. Кларк вважає, що уряд має грати провідну роль в освіті та перепрофілюванні робочої сили:

«Я думаю, що сутність уряду в тому, аби ми всі, американці, могли об’єднати наші ресурси та допомагати суспільству та окремим людям, чого ми не зможемо зробити, діючи окремо. Уряд має служити суспільству, загальним інтересам всіх людей».

Кларк, як і чимало демократів, вірить, що сьогоднішній дефіцит бюджету – наслідок поганої фіскальної політики останнього десятиліття. А саме – зниження податків для найбагатших американців та війн в Іраку та Афганістані. Він – проти скорочень витрат з федерального бюджету на внутрішні потреби США.

«Якщо більше людей працюватиме, вони платитимуть більше податків і це збільшить загальний прибуток. Якщо ми знизимо вартість медичних послуг, це зменшить витрати працівників, які не оподатковуються, тобто збільшиться надходження податків. Ми повинні дивитися широко на проблему», – пояснює Кларк.

Республіканець Пол Ґосар каже, що нинішні бюджетні дебати – лише розігрів перед обговоренням бюджету на 2012-ий рік:

«Ми збираємось змінити цей бюджет і почнемо розглядати усі складні питання бюджету на 2012-ий, такі як медичне страхування для найменш заможних та державна пенсія. Це – той вирішальний момент, через який треба пройти».

Палата представників Конгресу США, яку контролюють республіканці, вже схвалила бюджет на цей рік, видатки якого скорочені на 61 мільярд доларів. Але Сенат, де більшість становлять демократи, проголосував проти. Зараз ведуться переговори між обома партіями, а також Адміністрацією Барака Обами щодо бюджету. За останньою інформацію, досягнуто попереднього компромісу щодо скорочень видатків на 30 мільярдів доларів.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG