Спеціальні потреби

Більше допомоги Україні і посилення нагляду, передбачає новий проект оборонного бюджету США


Фото: будівля Капітолію у Вашингтоні. (AP Photo/Скотт Епплвайт)
Фото: будівля Капітолію у Вашингтоні. (AP Photo/Скотт Епплвайт)

Після обговорень, що тривали декілька годин і голосування за сотні поправок, Палата представників США в четвер затвердила свою версію оборонного бюджету країни на 2023 бюджетний рік. Щоб набути сили закону, відповідний законопроект має затвердити і Сенат США а також підписати президент.

Документ передбачає виділення мільярда доларів на допомогу Україні в рамках Ініціативи з безпекової допомоги Україні (USAI). Це на 700 млн дол більш, ніж в минулорічному бюджеті, зауважила посол України в США Оксана Маркарова в дописі у Facebook.

Водночас планується збільшити нагляд за допомогою та забезпечити, що запаси зброї США поповнюються відповідно до надання зброї за кордон.

Так, законопроект детально визначає повноваження генерального інспектора із нагляду за оборонною допомогою Україні і встановлює вимогу для нього звітувати перед Конгресом кожні півроку. Серед затверджених поправок також є вимога до Пентагону звітувати перед Конгресом щодо розподілу виготовленої у США зброї в Україні і запобігання потраплянню зброї до рук екстремістів.

Передбачено створення спеціального фонду, який дозволить Пентагону поповнювати запаси зброї ще перед тим, як така зброя буде передана за кордон для підтримки операцій в Україні. Про таке поповнення запасів Пентагон щоквартально звітуватиме перед Конгресом, пише парламентський журнал США RollCall.

В законопроекті йдеться про кардинальні зміни, які російська війна в Україні привнесла до безпеки світу. З огляду на це, вказується в документі, Пентагон має подати стратегічну оцінку військових намірів та дій Росії в Україні та інших регіонах світу, а також надати оцінку заходів із зміцнення колективного захисту НАТО та стратегічної безпеки Європи. Законопроект передбачає продовження розробки ядерних крилатих ракет - програми, яку адміністрація Байдена хотіла відкласти, пише RollCall.

Законопроект також продовжує обмеження на військову співпрацю з Росією, заборону на надходження коштів США у сфери, які могли б свідчити про підтримку суверенних прав Росії та Крим, а також відмову американського війська від російських енергоресурсів.

Серед інших положень, що стосуються України, зокрема співпраця в сфері охорони здоров'я та медичних досліджень, подолання воєнної травми серед військових.

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

XS
SM
MD
LG