Спеціальні потреби

Британія "відкрита" до ідеї надання Україні зброї далекого радіусу дії


Тренування українських новобранців у Великій Британії, 12 жовтня 2022. (AP Photo/Kirsty Wigglesworth)
Тренування українських новобранців у Великій Британії, 12 жовтня 2022. (AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив у понеділок, що він "відкритий" до ідеї про постачання Україні систем зброї більшої дальності, якщо Росія продовжить атакувати міста та цивільну інфраструктуру України.

Виступаючи у парламенті, колишній прем’єр-міністр країни Борис Джонсон запитав Воллеса про можливе постачання Києву ракетних систем великої дальності для знищення або пошкодження місць запуску безпілотників.

"Я постійно переглядаю системи зброї, які ми можемо надати, - сказав Воллес. - Ми також маємо в наших запасах потенційні системи зброї, які мають довший радіус дії, і якщо росіяни продовжуватимуть націлюватися на цивільні райони та намагатимуться порушити ці [принципи] Женевської конвенції, тоді я буду відкритим, щоб подивитись, що ми будемо робити далі".

Лондон виділив 3,8 мільярда фунтів стерлінгів на підтримку України з лютого цього року, включаючи постачання зброї, військову підготовку та гуманітарну допомогу. У жовтні Київ відвідав прем'єр Ріші Сунак, підкресливши непохитну підтримку України з боку Об'єднаного Королівства.

Напередодні Голос Америки повідомляв, що видання The Sunday Times написало, що після масованих атак РФ по містах та цивільній інфраструктурі України та через зменшення занепокоєнь щодо ймовірної ескалації війни, включаючи можливий конфлікт між Росією та НАТО або можливість використання ядерної зброї Пентагон більше не наполягає на тому, щоб Україна утримувалась від ударів по воєнних цілях на території Росії.

Водночас, Джон Кірбі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США у Білому домі, заявив, що США не заохочують і не допомагають Україні здійснювати "операції" на території Росії.

Міжнародне право дозволяє українським силам завдавати ударів по законним цілям навіть на території Росії, особливо по цілях, з яких російські сили атакують українську цивільну інфраструктуру, зазначає американський Інститут дослідження війни.

Форум

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG