Спеціальні потреби

Два бізнес-партнери Абрамовича потрапили під санкції Британії 


Архівне фото: Роман Абрамович, 2021 рік
Архівне фото: Роман Абрамович, 2021 рік

Велика Британія запровадила санкції проти чотирьох російських олігархів "за допомогу Путіну в мобілізації російської промисловості на підтримку війни" в Україні. Таким чином Британія збільшує економічний тиск на Путіна, і робитиме це поки Україна не переможе, йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ країни.

Під санкції потрапили Олександр Абрамов та Олександр Фролов, які, за оцінками британської влади, мають більше 110 мільйонів статків в Британії і є бізнес-партнерами впливового російського олігарха Романа Абрамовича. Абрамов та Фролов, кажуть в британському МЗС, діють в видобувній, транспортній та будівельній галузях, а раніше володіли великими пакетами акцій в сталеплавильній компанії Evraz.

"Путін продовжує покладатись на обране коло еліти, щоб утримувати контроль за промисловістю і підживлювати незаконне вторгнення до України", - заявив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі.

Також санкції введено проти Альберна Шигабутдінова, який керує групою TAIF, що відповідає за 96% нафтової галузі в Татарстані. Айрат Шаймієв керує державною компанією "Татавтодор".

Загалом під санкціями Великої Британії перебувають 120 олігархів із загальними статками більше 140 млрд дол.

Абрамов був серед 67 осіб, проти яких навесні запровадила санкції Автралія. Австралійський уряд заявив, що Абрамов близько пов'язаний з російським урядом, який проводить "несправедливе і незаконне вторгнення до України". Абрамов оскаржує ці санкції. Санкції проти Абрамова у жовтні ввела і Нова Зеландія, де Абрамов є "найбагатшим російським інвестором", за оцінками уряду.

XS
SM
MD
LG