Спеціальні потреби

54-и голови урядів дозволили нащадкам британського трону одружуватись із католиками


Королева Єлизавета звертається з вітальним словом до учасників зустрічі голів країн-членів Британської співдружності націй.
Королева Єлизавета звертається з вітальним словом до учасників зустрічі голів країн-членів Британської співдружності націй.

Країни-члени Британської співдружності націй погодились змінити давнє правило наслідування, британського трону, яке надавало перевагу спадкоємцям чоловічої статі над жінками-спадкоємицями, навіть якщо останні народились раніше.

Угоди було досягнуто у п’ятницю в ході зустрічі голів урядів 54-ох країн-членів Британської співдружності націй, яка відбувається в австралійському місті Перт. У зустрічі беруть участь всі країни, які раніше були пов’язані із британської короною.

Лідери 16-ти країн, які визнають королеву Єлизавету своїм монархом також погодились відмінити правило, яке забороняє спадкоємцям трону одружуватись із католиками.

Відповідні зміни були пропоновані прем’єр-міністром Великобританії Девідом Камероном, який назвав правила застарілими та безглуздими.

Три денна зустріч Британської співдружності відкрилась на тлі дискусій щодо доцільності існування співдружності у 21-му сторіччі. 85-річна королева Єлизавета звернулась до учасників зустрічі з вітальними словами, висловивши сподівання, що зустріч «пожвавить» Співдружність.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG