Спеціальні потреби

54-и голови урядів дозволили нащадкам британського трону одружуватись із католиками


Королева Єлизавета звертається з вітальним словом до учасників зустрічі голів країн-членів Британської співдружності націй.
Королева Єлизавета звертається з вітальним словом до учасників зустрічі голів країн-членів Британської співдружності націй.

Країни-члени Британської співдружності націй погодились змінити давнє правило наслідування, британського трону, яке надавало перевагу спадкоємцям чоловічої статі над жінками-спадкоємицями, навіть якщо останні народились раніше.

Угоди було досягнуто у п’ятницю в ході зустрічі голів урядів 54-ох країн-членів Британської співдружності націй, яка відбувається в австралійському місті Перт. У зустрічі беруть участь всі країни, які раніше були пов’язані із британської короною.

Лідери 16-ти країн, які визнають королеву Єлизавету своїм монархом також погодились відмінити правило, яке забороняє спадкоємцям трону одружуватись із католиками.

Відповідні зміни були пропоновані прем’єр-міністром Великобританії Девідом Камероном, який назвав правила застарілими та безглуздими.

Три денна зустріч Британської співдружності відкрилась на тлі дискусій щодо доцільності існування співдружності у 21-му сторіччі. 85-річна королева Єлизавета звернулась до учасників зустрічі з вітальними словами, висловивши сподівання, що зустріч «пожвавить» Співдружність.

Відео - найголовніше

У центрі Нью-Йорка підняли український прапор. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00
XS
SM
MD
LG