Спеціальні потреби

У Бразилії тривають масові антиурядові протести


Президент Бразилії Ділма Руссеф скликала у п’ятницю екстрене засідання кабінету міністрів для обговорення питання масових антиурядових протестів у країні, які незвжаючи на поступки з боку уряду, не вщухають.

У четвер, щонайменше мільйон людей вийшли на вулиці різних міст Бразилії, в тому числі Ріо-де-Жанейро, де поліція застосовувала сльозогінний газ і гумові кулі проти близько 300 тисяч учасників протестів.

У столиці країни, місті Бразиліа, сили безпеки відбили напад протестувальників, які намагалися зайти в будівлю Міністерства закордонних справ.

За повідомленням ЗМІ, у штаті Сан-Паулу одна людина загинула, коли автомобіль прорвався через барикади.


На засіданні кабінету міністрів обговорюється питання відповіді уряду на акції протесту, які наймасовіші в країні за два десятиріччя. Руссеф уже скасувала заплановану на наступний тиждень поїздку до Японії, аби дати раду кризі.

Акції протесту почалися проти підвищення цін на проїзд, але згодом переросли у масові демонстрації проти корупції і високих витрат уряду на проведення різних міжнародних спортивних змагань, як Чемпіонат світу з футболу, який наступного року прийматиме Бразилія та Літні Олімпійські ігри 2016.

Протестувальники кажуть, що додаткові кошти повинні бути витрачені на освіту та охорону здоров'я.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG