Спеціальні потреби

Після 30 років несправедливого ув'язнення 52-річний чоловік дебютував на ринзі


Віру у справедливість і правосуддя не можна втрачати, навіть отримавши довічне ув’язнення. У цьому переконаний герой нашого наступного сюжету. Через неправдиві звинувачення мешканець Нью-Йорка Дюві Бозелла незаслужено провів за ґратами майже 30 років, однак зумів доказати невинуватість і вийти на свободу.

До свого боксерського поєдинку на волі Дюві Бозелла готувався майже 30 років. Давньою і найбільшою мрією 52-річного Бозелли було вийти на ринг вільною людиною.

Усе своє життя Дюві був свідком насильства. У дев’ятирічному віці, хлопець із Брукліна, що у Нью-Йорку, бачив як батько убив його матір. Згодом у вуличній стрілянині загинув його брат. А коли Дюві виповнилось 17, його заарештували за підозрою у жорстокому вбивстві 92-річної жінки. Єдиним доказом проти нього були свідчення двох інших місцевих правопорушників. Дюві присудили довічне ув’язнення, однак він не здавався. Усі роки у в’язниці Дюві доказував, що не винен.

Не здаватись допомогла йому боксерська програма для в’язнів. Усі дні він проводив у спортзалі. У в’язниці він познайомився з однією відвідувачкою, а потім і одружився на ній. Там же він здобув дипломи бакалавра та магістра теології.

«Дюві ніколи не здавався. Навіть за ґратами кожного дня він прокидався з любов’ю до життя», – зазначає дружина Дюві –Трена.

Громадська правозахисна організація знайшла для Дюві команду юристів, які взяли собі за мету справедливо розслідувати його справу. Вони виявили, що поліція знищила усі речові докази, у його справі, включно із зразками ДНК. А коли їм вдалося ознайомитися з додатковими матеріалами справи, то знайшли те, що їх найбільше шокувало і повністю виправдало їхнього клієнта – зізнання іншої людини у скоєнні цього злочину.

«Ми довідались, що люди, які давали свідчення проти Дюві, говорили неправду. Власне, інший підозрюваний зізнався у скоєнні вбивства. Однак слідство чомусь приховувало інформацію увесь цей час», – каже юрист Росс Фірсбаум.

І лише тепер – 30 років опісля – вирок Дюві скасовано. Цю велику перемогу він підкріпив ще однією перемогою – на рингу над суперником, молодшим за нього на 22 роки. Свідками його тріумфу стали тисячі глядачів.

«Я хочу сказати, що мрії збуваються. Треба лише не втрачати надії і віри в себе», – підсумував Дюві Бозелла.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG