Спеціальні потреби

Суд відхилив запит Білого дому заборонити публікацію книги Болтона, але відзначив, що той "можливо завдав непоправної шкоди країні"


Федерельний суддя відхилив запит Білого дому щодо заборони публікації книги колишнього радника президента США з національної безпеки Джона Болтона. Книга “Кімната, де це сталося” - це мемуари Болтона, в яких він описує свою роботу в Білому домі, та як адміністрація приймала важливі рішення щодо міжнародної та безпекової політики.

Зокрема, у книжці колишній радник з нацбезпеки звинувачує президента США Дональда Трампа у готовності поступитися національними інтересами заради власної політичної вигоди.

Взявшись за публікацію книги без отримання згоди з боку служб розвідки держави, Болтон можливо завдав непоправної шкоди країні

“В той час як односторонній виклад Болтона викликає серйозні занепокоєння щодо нацбезпеки, уряд не встановив, що судова заборона є доречним засобом правового захисту”, - йдеться в ухвалі суду.

Суддя Ройс Ламберт зазначив, що запит від Міністерства юстиції США щодо тимчасової заборони на публікацію надійшов після того, як книгу надрукували, а її примірники розіслали по країні напередодні її офіційної презентації, що запланована на 23 червня.

Cуддя звернув увагу на те, що Болтон не отримав офіційне заключення уряду США щодо того, чи містить його книга секретні матеріали.

"Взявшись за публікацію книги без отримання згоди з боку служб розвідки держави, Болтон можливо завдав непоправної шкоди країні" - відзначив суддя.

Втім, за словами Ройса Ламберта, - зважаючи на те, що книга вже надрукована, а книгарні готові до презентації, зараз із цим вже складно щось зробити.

На рішення суду відреагував також Дональд Трамп: “Велика судова перемога над Болтоном. Очевидно, коли книжку вже випустили і злили багатьом людям та медіа, шанований суддя не міг нічого зробити, щоб зупинити це. Але він зробив сильні заяви щодо грошей та порушення таємниці”.

Як видається, президент США також натякнув на можливість позову щодо книги.

"Болтон порушив закон - йому на це вказали та засудили за це, це значна ціна. Йому подобається скидати на людей бомби ( Болтона називають військовим яструбом та прихильником війни з Іраном та ін.- прим. ГА) та вбивати їх. Тепер бомби посипляться на нього!", - твітував президент США.

Нагадаємо, напередодні Міністерство юстиції США звернулось до суду з проханням зупинити публікацію мемуарів Джона Болтона. В адміністрації президента стверджують: Болтон порушив угоди про нерозголошення і ставить під загрозу національну безпеку.

Дивіться також: Міністерство юстиції США просить суд зупинити публікацію книжки Болтона.

  • 16x9 Image

    Остап Яриш

    Кореспондент Голосу Америки в Пентагоні і ведучий щоденних телепрограм Української служби VOA. Приєднався до команди в 2019 році.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG