Спеціальні потреби

Підтримуємо Україну в її підготовці до контрнаступу. Росія вже програє війну - Блінкен


Державний секретар США Ентоні Блінкен під час підсумкової конференції після зустрічі глав МЗС "Групи семи" в м.Каруізава, Японія. 18 квітня 2023 року. Фото: AP/Andrew Harnik
Державний секретар США Ентоні Блінкен під час підсумкової конференції після зустрічі глав МЗС "Групи семи" в м.Каруізава, Японія. 18 квітня 2023 року. Фото: AP/Andrew Harnik

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Росія “програє” свою загарбницьку війну і висловив підтримку Україні в час підготовки до великого контрнаступу. Про це Блінкен сказав 18 квітня за підсумками зустрічі глав МЗС “Групи семи” в Японії.

“Зараз, коли Україна готується розпочати контрнаступ, щоб повернути свою землю, звільнити свій народ на окупованих територіях, зупинити ракети, бомби та безпілотники, які продовжують щодня падати на мирне населення, ми підтримуємо Україну”, - сказав Блінкен.

Агресивну війну Росії проти України Блінкен назвав найбільш нагальним викликом сьогодні для “спільного бачення вільної, безпечної та процвітаючої міжнародної системи”.

Він наголосив, що країни “Групи семи” на засіданні підтвердили свою підтримку України. “А це включає, - додав Ентоні Блінкен, - продовжувати посилення санкцій і експортних обмежень, тиснути на Росію, щоб обмежити її здатність вести війну, виявляти осіб, які ухиляються від санкцій, де б вони не ховалися, відкидати ядерний шантаж Москви та забезпечити відповідальність за воєнні злочини”.

“І коли незмінні голоси, очолювані Росією, яка програє свою загарбницьку війну, говорять про уникнення ескалації або закликають Україну припинити повернення власної території, ми нагадаємо світові хто агресор, а хто жертва – у кого 20% території окупували ворожі війська, чиї діти зникають, а мирних жителів вбивають і залишають у братських могилах”, - наголосив Державний секретар США.

Міністри закордонних справ країн "Групи семи" в спільному комюніке, виданому у вівторок 18 квітня, попередили про "високу ціну" для тих, хто наважиться допомагати РФ у війні проти України. "Ми посилимо нашу координацію для запобігання та реагування на постачання зброї третіми сторонами в Росію і продовжимо вживати заходів проти тих, хто матеріально підтримує РФ", - мовиться в заяві.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG