Спеціальні потреби

Блінкен: продовження СНО-3 зміцнить безпеку США і всього світу


Ентоні Блінкен
Ентоні Блінкен

Держсекретар заявив, що Вашингтон буде прагнути до створення більш масштабного механізму контролю над озброєннями

Держсекретар США Ентоні Блінкен виступив із заявою з приводу продовження договору про стратегічні наступальні озброєння з Росією (New START).

«Президент Байден пообіцяв захистити американський народ від ядерних загроз, відновивши лідерську позицію США в галузі контролю над озброєннями та нерозповсюдження ядерної зброї. Сьогодні Сполучені Штати зробили перший крок до виконання цієї обіцянки, продовживши договір СНО-3 з Російською Федерацією на п'ять років», - заявив Блінкен.

«Продовження договору СНО-3 гарантує наявність верифікованих обмежень на російські міжконтинентальні балістичні ракети, БРПЧ (балістичні ракети підводних човнів) і важкі бомбардувальники до 5-го лютого 2026 року. Режим перевірки СНО-3 дозволяє нам контролювати дотримання Росією умов договору і дає нам більш повне уявлення щодо її ядерної позиції, у тому числі за рахунок обміну даними і інспекцій на місцях, які дозволяють американським інспекторам спостерігати за російськими ядерними силами і об'єктами. Сполучені Штати щорічно проводять оцінку дотримання Російською Федерацією її зобов'язань по СНО-3 з моменту його вступу в силу в 2011 році», - наголошується в заяві глави Держдепартаменту.

«Верифіковані обмеження на російську ядерну зброю міжконтинентальної дальності життєво важливі, особливо в періоди напруженості. Продовження СНО-3 зміцнює безпеку США, їхніх союзників і партнерів, а також всього світу. Нічим не стримувана ядерна гонка поставила б під загрозу всіх нас», - констатував Блінкен.

«Президент Байден ясно дав зрозуміти, що продовження СНО-3 - це лише початок наших зусиль щодо вирішення проблем безпеки XXI століття. Сполучені Штати разом з Конгресом і союзниками і партнерами використовують час, наданий п'ятирічним продовженням СНО-3, щоб домовитися з Російською Федерацією про механізм контролю над озброєннями, який охоплює весь її арсенал ядерної зброї. Ми також будемо прагнути до створення механізму контролю над озброєннями, що зменшує небезпеку з боку сучасного і зростаючого ядерного арсеналу Китаю. Сполучені Штати віддані ефективному контролю над озброєннями, який підвищує стабільність, прозорість і передбачуваність, знижуючи при цьому ризики дорогої й небезпечної гонки озброєнь», - підкреслив керівник зовнішньополітичного відомства.

При цьому Блінкен зазначив, що США як і раніше чітко усвідомлюють «проблеми, які Росія представляє для Сполучених Штатів і всього світу». «Не дивлячись на те, що ми працюємо з Росією для просування інтересів США, ми також будемо прагнути залучити Росію до відповідальності за конфронтаційні дії, а також за порушення прав людини», - заявив він.

Дивіться також: Російські вчені опублікували на сторінках впливового медичного журналу The Lancet ранні результати дослідження щодо Sputnik V

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG