Спеціальні потреби

Блінкен у розмові з Лавровим: Америка буде продовжувати допомагати Україні захищатися від російської агресії


«Світ ніколи не прийме анексію. Ми накладемо додаткові санкції на Росію, якщо вона здійснюватиме ці плани» – Блінкен 
«Світ ніколи не прийме анексію. Ми накладемо додаткові санкції на Росію, якщо вона здійснюватиме ці плани» – Блінкен 

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю заявив, що провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, у якій повідомив, що Америка буде «продовжувати підтримувати Україну в її здатності захищатися» від російської агресії. Він також закликав Росію виконати домовленості щодо експорту зерна.

«Я також чітко дав зрозуміти міністру закордонних справ Лаврову, що в світлі останніх заяв Кремля щодо їхніх планів продовжити подальшу анексію української території, – насправді, слів самого міністра закордонних справ про заміну демократично обраного українського уряду, що також є частиною їхніх поточних планів, – ці плани ніколи не здійсняться. Світ ніколи не прийме анексію. Ми накладемо додаткові санкції на Росію, якщо вона здійснюватиме ці плани», – сказав Блінкен.

Виступаючи на прес-конференції у Вашингтоні, Державний секретар Блінкен заявив, що США будуть і надалі допомагати Україні захищатися та, спільно з партнерами, будуть працювати над тим, щоб притягнути Росію до відповідальності за її агресію в Україні.

«Ми також будемо продовжувати підтримувати Україну в її здатності захищатися, та накладатимемо витрати на Росію, доки вона не припинить свою агресію. Ми продовжуємо тісно співпрацювати з союзниками та партнерами, в тому числі з дуже близькими, такими як Японія, щоб підтримати Україну та притягнути Москву до відповідальності», – сказав Блінкен під час прес-конференції, звертаючись до міністра закордонних справ та міністра торгівлі Японії.

При цьому, він додав, що США «готові працювати з Україною та іншими, щоб підтримати будь-які суттєві дипломатичні зусилля з припинення війни та агресії».

За словами Блінкена, під час його першої розмови Сергієм Лавровим з початку російського вторгнення в Україну 24 лютого, він наголосив, що світ очікує, що Росія виконає свої зобов’язання за угодою про експорт зерна з України, що її було укладено в Туреччині.

За словами Блінкена, посолка США в Україні Бріджит Брінк побувала в Одесі вранці 29 липня і підтвердила, що кораблі завантажені та готові до плавання.

«Важливо і життєво необхідно, щоб Росія виконала свої зобов’язання, які вона взяла на себе перед цілим світом», – наголосив Блінкен.

Державний секретар США також закликав Росію погодитися на «суттєву пропозицію», висунуту Вашингтоном для звільнення двох американців, утримуваних у Росії.

Американські ЗМІ повідомляли, що адміністрація Байдена запропонувала обміняти Віктора Бута, торговця зброєю з Росії, який відбуває 25-річний термін ув’язнення в США на двох американців, яких утримує Росія – Брітні Ґрінер і Пола Велана.

У середу Блінкен оголосив, що США кілька тижнів тому представили Москві пропозицію щодо Вілана та Ґрінер, яких у США вважають неправомірно затриманими.

У матеріалі використані повідомлення Reuters та CNN.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG