Спеціальні потреби

Блінкен назвав 5 напрямків, на яких зосереджені США в регіоні Чорного моря 


Вантажний корабель проходить поблизу патрульного катера морської охорони України в Чорному морі, 7 лютого 2024 року. Фото: Reuters/Thomas Peter
Вантажний корабель проходить поблизу патрульного катера морської охорони України в Чорному морі, 7 лютого 2024 року. Фото: Reuters/Thomas Peter

Сполучені Штати підтримують Україну в нинішній війні і прагнуть покращити добробут Причорномор'я, про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час Другої Чорноморської безпекової конференції “Міжнародна Кримська платформа”, що проходить цими днями в Софії, столиці Болгарії.

“Ми демонструємо людям з усього регіону, як більша інтеграція та безпека між країнами Чорноморського регіону можуть відчутно покращити їхнє життя. Одна з багатьох причин, чому ми повинні продовжувати підтримувати Україну, є стверджувальне бачення, за яке Україна бореться: регіон, де країни можуть зосередитися на розкритті дивовижного динамізму, що виникає, коли їхні народи можуть працювати разом, у мирі, над питаннями, які для них є найважливішими”, - заявив Блінкен.

Він наголосив, що успіх України “є життєво важливим для майбутнього всього Чорноморського регіону, саме тому США продовжуватимуть підтримувати Україну, щоб вона могла захистити себе сьогодні та вистояти на ногах військово, економічно, демократично в наступні роки”.

Головний дипломат США назвав пріоритети, на яких зосереджений офіційний Вашингтон в політиці щодо Чорноморського регіону.

“Ми зосереджені на п’яти ключових сферах: збільшення політичної участі США, поглиблення безпекової співпраці, посилення економічної інтеграції та стійкості; сприяння енергетичній безпеці, зокрема за допомогою чистої енергії; та підтримка демократичної стійкості. Ми досягли реального прогресу в досягненні цих цілей”, - заявив Блінкен.

Як приклад співпраці в цих напрямках, Блінкен назвав “співпрацю з Болгарією, щоб протистояти іноземній дезінформації”, співпрацю з Румунією, яка за допомогою ядерних технологій США будує “невеликий модульний реактор, що зміцнить регіональну енергетичну безпеку”.

У Чорноморському регіоні, наголосив Блінкен, “розташована також одна з нових багатонаціональних бойових груп НАТО, а також понад 2000 військовослужбовців США”.

Сполучені Штати з партнерами просувають ці пріоритети залученням в них інвестицій, розповів держсекретар, втіленням нових проєктів та ініціатив.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG