Спеціальні потреби

Блінкен відреагував на заяви Кремля про атаку дронів на Красну площу: "Не маємо фактів, але Україна має сама вирішувати, як захищати себе" 


Державний секретар США Ентоні Блінкен про заяви Кремля, що Україна атакувала Красну площу: "Я б сприймав усе, що надходить із Кремля, з дуже великим скептицизмом". 
Державний секретар США Ентоні Блінкен про заяви Кремля, що Україна атакувала Красну площу: "Я б сприймав усе, що надходить із Кремля, з дуже великим скептицизмом". 

Державний секретар США заявив, що скептично сприймає заяви Росії, зокрема про те, що Україна атакувала дроном Красну площу біля Кремля. Ентоні Блінкен сказав, що США не мають фактів за цим інцидентом, втім лишають за Україною право самостійно вирішувати, як повертати власну територію.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

“По-перше, я бачив ці повідомлення, і я жодним чином не можу їх підтвердити. Ми просто не знаємо. По-друге, я б сприймав усе, що надходить із Кремля, з дуже великим скептицизмом. То ж, подивимось, якими будуть факти. Насправді важко коментувати це чи припускати, не знаючи фактів. Загалом, як я вже казав, як ми заявляли, коли йдеться про Україну, яка зазнає щоденних нападів, не лише її неймовірно мужні військові, але й громадяни, чоловіки, жінки та діти зазнають щоденних нападів цією російською агресією, їхні будинки розбомблені, їхні квартири та вулиці, вбиті діти, роз’єднані сім’ї. Що ж ми залишаємо за Україною право вирішувати, як вона захищатиме себе, як вона намагатиметься повернути територію, яку Росія незаконно захопила в неї за останні 14 місяців, і щоб повернутись до кордонів 2014 року", - сказав держсекретар США.

На прохання уточнити, чи США критикуватимуть Україну, якщо вона самостійно вирішить обстріляти Росію, Блінкен додав: “Ці рішення має ухвалювати Україна - як себе захищати, як повертати свою територію, як відновити свою територіальну цілісність та суверенітет”.

У середу вранці, 3 травня, російські ЗМІ повідомили, що дрони з України "намагалися завдати удару" по кремлівській резиденції президента РФ Путіна. У Telegram опублікували нічне відео із вибухом над Красною площею у Москві.

У Кремлі назвали ці удари терактом і пообіцяли відповісти.

Президент України Володимир Зеленський, який зараз перебуває з візитом у Фінляндії, заявив, що українські сили не атакували Кремль. "Ми не атакували ні Путіна, ні Москву, ми воюємо на своїй території", – сказав він. У Києві вважають, що заявами про українські дрони у Москві Росія готує виправдання для потенційних "терористичних актів".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG