Спеціальні потреби

Держсекретар США нагадав китайському міністру про наслідки підтримки Росії


Держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Китаю Ван Ї провели зустріч в п'ятницю 23 вересня  (David 'Dee' Delgado/Pool Photo via AP)
Держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Китаю Ван Ї провели зустріч в п'ятницю 23 вересня  (David 'Dee' Delgado/Pool Photo via AP)

Держсекретар США Ентоні Блінкен у розмові з міністром закордонних справ Китаю Ваном Ї наголосив на тому, що США засуджують війну Росії проти України і нагадав про наслідки, які можуть настати, якщо КНР підтримуватиме вторгнення Москви до суверенної держави, повідомили в Держдепі за результатами зустрічі.

Блінкен також наголосив на необхідності зберігати відкриті канали спілкування і відповідально ставитись до двосторонніх відносин, "особливо в часи напруги". "Він підкреслив, що Сполучені Штати прагнуть зберігати мир та стабільність в Тайванській протоці, відповідно до довготривалої політики одного Китаю", - йдеться в повідомленні Держдепу.

Зустріч відбулась на полях засідання Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку.

Напередодні Блінкен та Ї виступили з промовами на засіданні Ради Безпеки ООН. Блінкен різко засудив агресію Росії а також так звані "референдуми", спрямовані на спробу анексії української території Росією.

Ван Ї висловив занепокоєння через війну в Україні і заявив, що "потрібно поважати суверенітет та територіальну цілісність всіх країн" а також принципи Статуту ООН.

Минулого тижня у Вашингтоні відбувся з'їзд Міжпарламентського альянсу стосовно Китаю. Делегати 30 країн говорили про те, що перемога України у війні може відвернути війну Китаю проти Тайваню.

«Якщо ми доведемо, що можемо виграти цю війну [війну Росії проти України] об’єднатись, якщо ми доведемо, що не схилимось перед Росією, це означає, що Китай може переглянути плани вторгнутись на Тайвань. Ми показуємо США, що мусимо допомагати Україні не просто тому, що так правильно зі здорового глузду та сумління, але це прагматичний вибір – щоб уникнути війни через сім років», - заявилв учасниця з'їзду депутат литовського Сейму Довіле Шакалене в коментарі Голосу Америки.

Дивіться також:

XS
SM
MD
LG