Спеціальні потреби

Екс-губернатору штату Іллінойс загрожує 300 років ув’язнення


Яскравий американський політик східноєвропейського походження отримав термін ув’язнення у 300 років. Суд присяжних визнав колишнього губернатора штату Іллінойс – Рода Блаґоєвича винним у 17-ти з 20-ти пунктів звинувачення. Два роки тому він вже з’являвся перед судом присяжних, але тоді його визнали винним лише в одному пункті звинувачення – брехні агенту ФБР.

До суду Род Блаґоєвич йшов з посмішкою, потискав репортерам руки та цитував лірику з пісні Елвіса Преслі. У суді він сам виступив на свій захист. Протягом семи днів слухань він та його адвокати намагалися пояснити, чому присяжним не треба робити кардинальних висновків з плівок ФБР, на яких записані його розмови по телефону.

«Це лише думки політика вголос», – переконував Блаґоєвич. Єдине, що визнав за собою підсудний – це використання ненормативної лексики. На плівках, зокрема, можна почути, як колишній губернатор намагається продати місце сенатора від штату Іллінойс, звільнене Бараком Обамою, якого обрали президентом. Прокуратура каже, що взамін Блаґоєвич намагався виторгувати собі посади в уряді – міністра охорони здоров’я чи посла США в ООН.

Присяжні – одинадцять жінок та один чоловік – дослухалися до логіки звинувачення. За їх словами, прийняття рішення не далося легко. Вони кілька разів голосували, знову слухали плівки, дивилися нотатки, зважували усі факти, щоб вирішити, винен Блаґоєвич, чи ні. Це тривало доти, поки не стало абсолютно очевидно, що він намагався виторгувати щось за місце сенатора.

Також серед пунктів звинувачення – незаконне відсторонення від посади директора дитячої лікарні. Прокурор Петрік Фітцжеральд зазначив:

«Це не просто політика. Це – злочин. Я думаю, що це саме те, що стається з людьми, які намагаються застосувати кримінальну поведінку у політиці».

Протягом двох років – після першого суду, де присяжні не змогли прийти до консенсусу – Блаґоєвич насолоджувався увагою преси та не вагався давати інтерв’ю. Але одразу після вироку суду ось це єдине, що він зміг сказати:

«Чесно, я шокований. Мені немає, що сказати окрім того, що ми хочемо повернутися додому до наших маленьких дочок і поговорити з ними, пояснити їм, що трапилося».

Сумарно за всіма звинуваченнями термін ув’язнення Блаґоєвича може становити 300 років. Тепер суддя, згідно з федеральними інструкціями, має вирішити, скільки саме років сидітиме Блаґоєвич у тюрмі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG