Спеціальні потреби

США попередили Туреччину про санкції, через зв'язки з Росією


Архівне фото: призединт Туреччини Реджеп Таїп Ердоган виступає в Турецькій бізнес-асоціації TUSIAD. REUTERS/Мурад Сезер
Архівне фото: призединт Туреччини Реджеп Таїп Ердоган виступає в Турецькій бізнес-асоціації TUSIAD. REUTERS/Мурад Сезер

Велика бізнес-асоціація Туреччини підтвердила, що отримала лист від Міністерства фінансів США з попередженням про можливі санкції, якщо вона продовжить співпрацювати з Росією.

Вашингтон дедалі більше занепокоєний тим, що російський уряд і бізнес використовують Туреччину, щоб уникнути західних фінансових і торговельних обмежень, запроваджених у відповідь на повномасштабне вторгнення Кремля в Україну.

Президенти Туреччини Реджеп Таїп Ердоган і російський президент Володимир Путін домовилися активізувати економічну співпрацю на саміті у чорноморському курорті Сочі на початку цього місяця.

Офіційні дані показують, що вартість турецького експорту до Росії з травня по липень зросла майже на 50 відсотків порівняно з минулим роком.

Імпорт російської нафти Туреччиною зростає, і обидві сторони погодилися перейти на оплату в рублях природного газу, який експортує пов’язаний з Кремлем гігант «Газпром».

У червні заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо відвідав Анкару та Стамбул, щоб висловити занепокоєння Вашингтона тим, що російські олігархи та великі підприємства використовують турецькі структури, щоб обійти санкції Заходу.

Туреччина, яка є членом НАТО, перебуває в хороших стосунках як з Москвою, так і з Києвом, намагається зберігати нейтралітет у конфлікті та відмовилася приєднатися до режиму міжнародних санкцій.

Адеємо надіслав лист до турецької бізнес-асоціації TUSIAD і Американській торговельній палаті в Туреччині, в якому попередив, що компанії та банки опинилися під загрозою санкцій.

У заяві у вівторок TUSIAD йдеться, що вони передали листа Міністерству закордонних справ і фінансів Туреччини.

Про зміст листа цього тижня вперше повідомила The Wall Street Journal.

«Ризик санкцій США»

"Будь-які фізичні та юридичні особи, які надають матеріальну підтримку особам, визначеним в санкційному переліку США, самі знаходяться під загрозою санкцій США", - написав Адеємо.

«Турецькі банки не можуть розраховувати на встановлення відповідних відносин із російськими банками, які потрапили під санкції, і зберегти відповідні відносини з великими світовими банками, а також доступ до долара США та інших основних валют».

Угода про економічну співпрацю, підписана Ердоганом і Путіним, включає домовленість про те, що більше турецьких банків розпочнуть процесинг російської платіжної системи «Мір».

Турецькі офіційні особи офіційно не відповіли на лист Адеємо.

Широка співпраця з Росією може допомогти підтримати хвору економіку Туреччини напередодні загальних виборів наступного року.

Ердоган раніше стверджував, що Анкара не може приєднатися до санкцій Заходу проти Москви через сильну залежність Туреччини від російського імпорту нафти та природного газу.

«Наша економіка така, що запровадження санкцій проти Росії найбільше зашкодить Туреччині», — заявив у червні радник Ердогана з питань зовнішньої політики Ібрагім Калін.

"Ми застосували чіткий підхід. Прямо зараз жителі Заходу це прийняли", - сказав він.

XS
SM
MD
LG