Спеціальні потреби

Для вчених створили доступні "інкубатори"


У США для науковців створили "інкубатори"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

У США для науковців створили "інкубатори"

У боротьбі за ринки майбутнього уряди американських штатів намагаються випередити один одного і створити сприятливі умови для розвитку тієї чи іншої галузі економіки. Так у місті та штаті Нью-Йорк чиновники інвестують сотні мільйонів доларів у розвиток високотехнологічних галузей.

Тут створюють так звані технологічні інкубатори – повністю обладнані лабораторії, якими можуть користуватися маленькі компанії-початківці. Загалом у штаті вже працює приблизно сорок таких інкубаторів. Один з них в нью-йоркському районі Гарлем.

Harlem Biospace – перший субсидований Нью-Йорком технологічний інкубатор для інженерів-біомедиків. За відносно невеликі гроші молоді підприємці отримують можливість розвивати свої ідеї та бізнес. До їх послуг медичне устаткування і робочий стіл, матеріали – вже інше питання, тут треба викласти гроші з власної кишені.

Говорить хімік Тайлер Пур:

«Це чудово. Тому що дешево, і тут є лабораторія з контрольованою вологістю, яка нам потрібна. Я замовляю потрібні хімікати і проводжу собі дослідження».

Тайлер Пур разом з другом працює над препаратом, який буде здатний назавжди знищувати бактерію при дотику. Препарат придатний для домашнього вжитку та речах, які потребують дезінфекції.

Окрім Тайлера, в інкубаторі працює ще 17 осіб. Одна із них – Едвін Вазкес. Молодий чоловік займається пошуком ліків від таких захворювань, як Альцгеймер і Паркінсон. Він каже, що йому подобається працювати в умовах, де є нагода спілкуватися з молодими дослідниками, такими як він сам.

Говорить дослідник-початківець Едвін Вазкес:

«Що може бути краще, аніж сидіти у кімнаті, як ця, коли вона заповнена людьми і поспілкуватися з колегами. Хтось завжди може підказати про подібні до твоїх дослідження, які доповнять твої експерименти. Ти наводиш контакти і проект рухається вперед».

Саме це сталося з Кейт Рочлін. Провідні лікарні і наукові центри у США почали підтримувати її компанію Immunovent завдяки розробці нової діагностики алергічних захворювань. Знайдена нею щітка значно спростовує виявлення алергій.

Harlem Biospace – перший субсидований Нью-Йорком технологічний інкубатор для інженерів-біомедиків
Дослідниця Кейт Рочлін пояснює:

«До речі, тест дуже точний, навіть точніший, ніж коли перевіряють шкіру чи роблять аналіз крові. Дуже простий тест з носа чи рота може виявити 72 алергени.

Ми побачили, що аналіз крові виявляє алергію на арахіс лише у 50 відсотках випадків, а ми може з точність сказати на 99 відсотків, а це дійсно важливо, тому що ця алергія реально становить небезпеку для життя».

Американська наука у жалюгідному стані - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00
Запуск цього технічного інкубатора обійшовся місту Нью-Йорк у 600 тисяч доларів. Голова проекту Мет Овенс каже, що вже є реальні ознаки успіху цього проекту, а розпочався він щойно у листопаді минулого року:

«У нас є компанії, які уже висилають свою продукцію, отримують заробітки і відсилають товари споживачам. Це, на мою думку, свідчить про наш успіх».

Головна мета технологічних інкубаторів дати поштовх бізнесу, який зможе діяти самотужки і заробляти гроші. Виглядає, що Harlem Biospace з його передовими дослідженнями дає новаторам таку нагоду.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

XS
SM
MD
LG