Спеціальні потреби

Експерти попереджають про можливість посилення терористичної загрози


Експерти з безпеки попереджають, що загибель лідера Аль-Кайди Осами бін Ладена скоріш за все спровокує терористичне угрупування до помсти, мішенню якою можуть стати як і американці, так і мешканці інших країн світу.

Державний Департамент США попередив усіх подорожуючих американців, що вбивство бін Ладена може спровокувати проти них прояви агресії, особливо у мусульманських країнах. Втім на території США, подібного попередження оголошено не було. Щоправда, правоохоронні підрозділи країни перебувають у стані підвищеної готовності. Так, на станціях столичного метро з’явились офіцери спец служб. Додаткові заходи безпеки прийняті і в головних міжнародних аеропортах Америки.

«Це ще не кінець. Я думаю, що в США, особливо у Вашингтоні та Нью-Йорку, а також у Лондоні будуть посилені заходи безпеки», – каже аналітик Університета Джонса Гопкінса Роберт Ґатмен.

Тим часом, мешканці Лондона на смерть Осами відреагували з полегшенням.

«Нарешті це сталося. Я думаю, люди трохи занепокоєні, що буде далі, у нас все таки велике місто, але це велике полегшення.», – говорить мешканка Лондона Шарлотт Фуджерс.

Британський прем’єр Девід Камерон подякував американським військовим за цю, як він сказав, героїчну операцію:

«Осама бін Ладен був винний у смерті тисяч невинних людей, жінок, дітей по всьому світу, людей різних рас та віросповідань».

В Мадриді, де у дві тисячі четвертому році від організованих Аль-Кайдою вибухів на залізниці загинуло 192 людини, емоції неоднозначні:

«Десять років. Це довгий час, втім, напевно йому багато хто допомагав ховатися».

Відразу після вересневих атак 2001го року багато європейських країн приєдналися до сил коаліції, щоб повалити в Афганістані режим Талібану. Сьогодні у війні залишаються лише кілька країн.

«Багато людей почали ставитися до війни в Афганістані з великою долею цинізму, ставлячи під сумнів необхідність її продовження. Вони майже не пам’ятають, з яких причини її взагалі було розв’язано, так що знищення бін Ладена нагадало їм про сенс цієї місії», – вважає експерт Міжнародного Центру з радикалізації суспільства Шіраз Махер.

Махер додає, що останні заворушення у країнах арабського світу, відволікають увагу від все ще існуючої проблеми тероризму:

«Аль-Кайда не покине своїх спроб атакувати європейців, вони все ще прагнуть вбивати. Я думаю, зараз як ніколи буде помилковим відвернути увагу від цієї проблеми, думаючи, що після смерті бін Ладена ми можемо розслабитись та залишити цю проблему у минулому».

Лише два дні тому німецька поліція арештувала члена Аль-Кайди, який планував теракт на заході країни.

«Боротьба проти тероризму та екстремізму ще не скінчилась, ми повинні бути пильними і ми не можемо виключити можливості відповідних дій з боку терористів», – заявив Міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле.

Відтак, як і Америка, більшість країн Європи посилила заходи безпеки через побоювання актів помсти з боку екстремістів.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG