Спеціальні потреби

Бін Ладен спонукав своїх послідовників атакувати США


Осама бін Ладен
Осама бін Ладен

Американські посадовці кажуть, що в рукописному щоденнику Осами бін Ладена вони знайшли рядки, де лідер Аль-Кайди закликав своїх прибічників атакувати США. Більше того, у щоденнику описані потенційні мішені та схеми майбутніх терактів. Зокрема, Аль-Кайда планувала атаки на американську залізничну мережу.

Також, бін Ладен запитував себе на одній зі сторінок щоденника -- скільки громадян має померти в американських містах, аби змусити США відмовитися від своєї присутності в арабському світі. Лідер Аль-Кайди дійшов до висновку, що тільки теракт масштабу подій одинадцятого вересня 2001 року може змінити американську зовнішню політику.

Експерти вірять, що бін Ладен писав щоденник власноруч.

Нагадаємо, що американський спецпідрозділ вилучив цей рукопис під час операції в пакистанському місті Абботтабад. Другого травня військові вчинили рейд на комплекс, де переховувався лідер Аль-Кайди і вбили його.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG