Спеціальні потреби

Обама розглядав різні плани військової операції проти бін Ладена


Обама розглядав різні плани військової операції проти бін Ладена
Обама розглядав різні плани військової операції проти бін Ладена

За повідомленнями офіційних осіб, президент Барак Обама обмірковував різні можливі сценарії перед тим, як наказати спецпідрозділам здійснити військову операцію, внаслідок якої було вбито Осаму бін Ладена. Радники президента розходилися в поглядах щодо правильного курсу дій.

Президент виключив можливість бомбардування розташованого на північ від Іламабада комплексу, де переховувався лідер Аль-Кайди. На думку посадовців, такий план був би менш ризиковним для американських військовослужбовців, проте підвердити присутність у комплексі і вбивство бін Ладена було б дуже важко.

У повідомленнях американських органів влади зазначається, що з неділі на понеділок члени підрозділу сил спеціального призначення ВМС США “SEAL” спустилися з гелікоптерів у комплекс, розташований у місті Абботтабад. Ввійшовши у головну будівлю, під час запеклої перестрілки, вони застрелили бін Ладена пострілом у голову.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG