Спеціальні потреби

Адміністрація США запитує в Конгресу 37,7 мільярдів доларів на допомогу Україні


Від початку повномасштабного нападу Росії 24 лютого, лише безпекова допомога США перевищила 18,6 мільярда доларів за даними Пентагону.
Від початку повномасштабного нападу Росії 24 лютого, лише безпекова допомога США перевищила 18,6 мільярда доларів за даними Пентагону.

Білий дім повідомив, що звернувся до американського Конгресу із проханням схвалити виділення 37,7 мільярдів доларів на безпекову та іншу допомогу Україні, яка має надаватися протягом фіскального року 2022-2023 (до 1 жовтня наступного року).

Передбачається, що ці гроші будуть спрямовані на наступні цілі:

21,7 мільярда доларів - на обладнання для України, поповнення запасів Пентагону та для продовження надання військової, розвідувальної та іншої оборонної підтримки Україні;

14,5 мільярда доларів – на пряму бюджетну підтримку України, інвестиції, які є критичні під час воєнного часу, безпекову допомогу, зміцнення глобального рівня продовольчої безпеки та гуманітарну допомогу;

626 мільйонів доларів - на підтримку ядерної безпеки України та для модернізація стратегічного запасу нафти для того, щоб зменшити витрати на електроенергію та забезпечити постійний доступ до енергетичних ресурсів;

900 мільйонів доларів США для надання допомоги у сфері охорони здоров’я та надання соціальних послуг звільненим.

«Ми повинні продовжувати підтримувати народ України, який захищає свій суверенітет і рішуче протистоїть перед обличчям жорстокої війни Росії», йдеться у прес-релізі Білого дому.

У ньому зазначається, що від початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого, США згуртували світ на підтримку України та надали значну критично важливу на полі бою допомогу.

«Ми не можемо дозволити цій підтримці вичерпатися. На сьогоднішній день приблизно три чверті коштів, які раніше надавав Конгрес, було використано, виплачено або зобов’язано, до кінця року очікується навіть більше. Ось чому ми закликаємо Конгрес виділити 37,7 мільярда доларів протягом цього фінансового року для того, щоб забезпечити Україну фінансуванням, зброєю та підтримкою, необхідної для самооборони», - наголошує Білий дім.

Допомога Україні є однією з трьох складових запиту Білого дому до Конгресу США щодо надзвичайного критичного важливого фінансування у цьому фіскальному році. Інші запити стосуються фінансування заходів боротьби із пандемією COVID-19 та її наслідками та допомоги громадам у відновленні після стихійних лих.

Від початку повномасштабного нападу Росії на Україну 24 лютого, лише безпекова допомога США перевищила 18,6 мільярда доларів за даними Пентагону.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG