Спеціальні потреби

Велосипеди - альтернатива громадському транспорту у столиці США


В американській столиці велосипеди стають дедалі популярнішим транспортним засобом. Від минулого року у Вашингтоні діє програма спільного користування велосипедами, що дозволяє швидко взяти велосипед в оренду, щоб зручно пересуватися містом, обходячи затори на дорогах і не турбуючись, де припаркувати автомобіль. Ця ідея подобається мешканцям Вашингтона та туристам. За підрахунками, понад 50 тисяч людей щодня користується велосипедами для подорожей містом.

У Іллі робочий день починається в другій половині дня. Проте і в цей час вуличний рух американської столиці далеко не найкращий. Найгірше – у центрі міста, де розташований його офіс. Ілля Соловйов один з перших взяв участь в урядовій програмі спільного користування велосипедами.

«Поки що моє враження позитивне. Програма добре організована, все в порядку. Видно, що багато людей нею користуються. Особливо мого віку. Тобто я не один», – каже Ілля.

У рамках програми в місті встановили 114 спеціальних стоянок, загалом на них припарковано 1100 велосипедів. Взявши його в одній частині міста, повернути можна в іншій, на будь-якій станції. Менеджер головного управління транспортом Вашингтона Джош Московіц зазначає:

«Ми бачимо цю програму, як ще один вид громадського транспорту для гостей міста та місцевого населення. Таким чином ми зменшуємо кількість викидів в атмосферу і, загалом, пропонуємо здорову альтернативу».

Вартість проекту – 6 мільйонів доларів. Найдорожче було купити велосипеди. Проте у головному управлінні транспорту столичної адміністрації переконані, що програма окупить себе вже за три роки.

Тариф за велосипед від п’яти доларів за день до 75-ти на рік. При цьому перші півгодини безкоштовні, а далі півтора долари за кожні 30 хвилин. Окрім того на самих велосипедах є місце, де в перспективі можна розміщувати рекламу.

«Ця програма не дешева, потрібно мати надійне джерело фінансування. Нашу систему спонсорує федеральна влада, яка виділяє гроші на головні витрати – велосипеди, станції, а також додаткові – ремонт велосипедів, технічний огляд, щоб пересвідчитися, що вони нормально працюють.

Втім, для того, щоб більше мешканців Вашингтона пересідали з машин на велосипеди лише двоколісних коней не достатньо – потрібна відповідна інфраструктура міста. Перші кроки в цьому напрямку вже зроблені – на багатьох вулицях столиці велосипедисти мають свою спеціальну смугу. На сьогодні, з майже двох тисяч кілометрів вашингтонських доріг – трохи менше половини мають велосипедні доріжки. Ними активно користуються як мешканці столиці, так і туристи, які намагаються побачити якнайбільше за найкоротший час.

Велосипедна програма у Вашингтоні найбільша в країні. Після першого вдалого року місцева влада планує розширювати програму, збільшуючи кількість стоянок та велосипедів. Адже саме це досвідчені користувачі називають серед головних недоліків проекту.

«Туристам часто складно розібратися з ціновою політикою. Також потрібно більше стоянок поза центром міста. Загалом, я б також зробив програму дешевшою», – каже Ілля.

Також користувачі велосипедів, які дбають про власну безпеку, повинні планувати свою поїзду заздалегідь, адже шоломами тут не діляться.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG