Спеціальні потреби

Американці закривають свої рахунки у великих банках


Цими вихідними десятки тисяч людей у Сполучених Штатах оголосили найбільшим американським банкам бойкот. У суботу філіали великих банків по всій країні нагадували картину часів Великої депресії. Люди вишикувалися у довжелезні черги, аби забрати звідти свої гроші та закрити рахунки. Таким чином клієнти висловлювали свою незгоду з тим, як потужні фінансові установи ведуть свій бізнес у скрутний для країни час і намагаються нажитись на простих громадянах за допомогою штрафів та додаткових оплат за послуги.

Одна з незадоволених, Амелія Вассарт, пояснює, чому вона закрила свій рахунок:

«Вони брали з мене нереальні комісійні. Також вони змінювали мої трансакції так, щоб зідрати з мне якомога більше штрафів».

Лише за кілька днів незадоволені клієнти закрили свої індивідуальні рахунки у великих банках на загальну суму в чотири з половиною мільярди доларів. Більшість перенесла свої гроші до неприбуткових кредитних спілок.

«У кожній з наших філій ми відкрили за день більше рахунків, ніж ми це робили за тиждень», – радіє пожвавленню бізнесу віце-президент Кредитної спілки «Емпліфай» Дженніфер Вентіміглія.

Загалом кількість нових клієнтів неприбуткових кредитних спілок протягом минулого місяця зросла на 650 тисяч. Незабаром, очікують у Національній асоціації кредитних спілок, ця цифра перевищить мільйон рахунків.

А усе почалося з того, що Банк Америки оголосив про плани ввести додаткову оплату в 5 доларів на місяць за користування дебетною карткою. Це так розлютило Крістін Крістіан з Каліфорнії, що вона розпочала кампанію у соціальних мережах, закликаючи американців закрити свої рахунки у великих банках:

«Це несправедливо, що великі корпорації обирають своєю жертвою групу людей, яку вони вважають слабкою та пасивною».

У відповідь клієнти почали знищувати свої дебетні картки.

«Я думаю, що рух набирає потужність. Навіть відмінивши комісійні, Банк Америки завдав собі шкоду», – говорить Біл Чейні, виконавчий директор Національної асоціації кредитних спілок.

Багато американців і раніше були незадоволені банками: комусь було відмовлено у рефінансуванні житла під нижчі відсотки; хтось був розлючений тим, що банки, отримавши велику допомогу від держави, не поспішали видавати кредити малому бізнесу.

Утім, кажуть економісти, навіть якщо великі банки і втратять мільйон індивідуальних рахунків – це лише піввідсотка усіх банківських рахунків у США. І великі банки кажуть, що вони знайдуть шляхи як збільшити власну прибутковість.

«Усі банки мусять і задовольняти клієнтів, і заробляти гроші. Ми мусимо або збільшити прибутки, або зменшити витрати», – пояснює Ричард Хант, Президент асоціації споживчих банків.

Утім, не виключено, що банки, як і інші корпорації, засвоять урок та спробують у майбутньому уникати люті вмотивованих та добре організованих споживачів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG