Спеціальні потреби

Байден і Трамп зустрінуться увечері на перших президентських дебатах


Дональд Трамп і Джо Байден під час перших президентських дебатів у Клівленді, 29 вересня 2020 року.
Дональд Трамп і Джо Байден під час перших президентських дебатів у Клівленді, 29 вересня 2020 року.

Багатьом американцям це може здатися повторенням програми, яка вже була в ефірі, але президент Джо Байден і колишній президент Дональд Трамп дебатують у четвер увечері в визначальний момент для їхніх кампаній напередодні виборів 5 листопада.

Ці дебати відбуваються найраніше у виборчій кампанії, але для глядачів це нагадує повторення двох раундів дебатів 2020 року, які відбулися за два місяці до того, як Байден переміг Трампа за посаду глави Білого дому.

Особиста зустріч у четвер — це перший раз, коли два президенти США дебатуватимуть один з одним, і це перший раз, коли Байден і Трамп будуть в одній кімнаті з моменту їх останніх дебатів у жовтні 2020 року.

Трамп пропустив інавгурацію Байдена в січні 2021 року, і відтоді вони критикують один одного.

Останніми днями Трамп висміював підготовку Байдена до дебатів і припустив, що йому знадобиться медична підтримка, щоб пройти особисту зустріч. Трамп сказав на мітингу у Філадельфії: "Прямо зараз кривий Джо пішов у дерев’яну хатину "навчатися"... "Він зараз спить, тому що вони хочуть, щоб він був здоровий і сильний".

Трамп давно стверджував, що Байден не може скласти "два речення разом". Однак нещодавно Трамп наполягав на зустрічі з прихильниками, що Байден може бути чимось більш грізним, ніж стариган, яким його зобразив Трамп.

"Я припускаю, що він стане гідним учасником дебатів, — сказав Трамп одному з інтерв’ю. — Я не хочу його недооцінювати".

Зі свого боку, у середині травня, безпосередньо перед тим, як було погоджено проведення дебатів у четвер, Байден сказав: "Дональд Трамп програв мені два раунди дебатів у 2020 році. Відтоді він не з’являвся на дебатах". Раніше цього року Трамп пропустив кілька подібних зустрічей із опонентами-республіканцями під час партійного процесу висунення в президенти.

"Тепер він поводить себе так, ніби хоче знову дебатувати зі мною, — сказав Байден. — Ну, вперед, друже".

Трамп, ймовірно, звинуватить Байдена в неправильному управлінні економікою США та слабкому контролі південно-західного кордону США з Мексикою, що дозволило тисячам мігрантів прибути до Сполучених Штатів до того, як Байден нещодавно посилив обмеження на в’їзд.

Трамп стверджував, що надмірні державні витрати на початку президентства Байдена призвели до зростання споживчих цін більш ніж на 9% у річному вимірі, що різко вплинуло на сімейні бюджети на їжу, бензин та інші необхідні речі, хоча відтоді цей показник суттєво знизився до 3,3% у травні.

Зі свого боку, Байден, ймовірно, вкаже, що Трамп зараз є засудженим злочинцем, якого минулого місяця визнали винним за 34 пунктами звинувачення, пов’язаними зі спробою вплинути на результат його успішної президентської кампанії 2016 року шляхом фальсифікації записів про виплату за нерозголошення стосунків порнозірці Стормі Деніелс. Крім того, Байден, безперечно, нагадає виборцям, що Трампу висунуто ще три звинувачення, у тому числі два звинувачення в тому, що колишній президент незаконно намагався скасувати свою поразку на виборах 2020 року.

Ймовірно, Байден розкритикує призначення Трампом трьох консерваторів до Верховного суду США через рішення суду 2022 року скасувати конституційне право на аборт у США, яке існувало майже п’ять десятиліть. Байден стверджував, що Трамп, якщо він отримає шанс під час другого терміну реалізувати свої плани "відплати" своїм політичним ворогам, є загрозою для американської демократії.

Національні опитування показують, що Байден і Трамп ідуть за рейтингами дуже близько.

Численні політичні аналітики США кажуть, що мільйони американців уже зробили свій вибір у змаганні між двома найстаршими кандидатами в історії: 81-річним демократом Байденом і 78-річним республіканцем Трампом. Багато виборців не люблять їх обох, і неохоче вибирають одного з двох, голосуватимуть за третю партію чи незалежного кандидата або не голосуватимуть взагалі.

Для незалежних виборців, яким ще належить прийняти рішення, або, можливо, для тих, хто не уважно стежив за перегонами, дебати можуть мати вирішальне значення або принаймні спрямувати їх у бік того чи іншого. Другі дебати призначені на 10 вересня.

Понад 73 мільйони людей дивились перші дебати між Байденом і Трампом у 2020 році, який аналітики розкритикували як, можливо, найгірші президентські дебати за всю історію, оскільки обидва кандидати часто перебивали один одного та перемовляли один одного. Їхня друга зустріч була більш виваженою.

Історія США: Політичні гасла. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Правила дебатів

Для зустрічі в четвер діють нові правила, які можуть стримати суперечки. Зустріч проходитиме у телевізійній студії в штаб-квартирі CNN у південному місті Атланта, модераторами якого є два ветерани новинної мережі, Джейк Теппер і Дана Беш. Аудиторії в прямому ефірі не буде, що виключає перспективу підбадьорення, освистування та аплодисментів від найзатятіших прихильників Байдена та Трампа.

За умовами дебатів, узгоджених обома кампаніями, кожна сторона матиме дві хвилини, щоб відповісти на запитання, поставлені безпосередньо їй, а потім інша матиме хвилину для спростувань і відповідей на спростування.

Можливо, найважливіше те, що мікрофони в прямому ефірі працюватимуть лише для кандидата, якому ставлять запитання, хоча незрозуміло, чи зможе цей мікрофон вловити будь-яку одночасну репліку іншого кандидата. Миготіння червоних індикаторів попередять їх, коли у них залишилося п’ять секунд, щоб закінчити відповідь, а потім стануть червоними, коли їхній час закінчиться, а їхній мікрофон буде вимкнено.

Заплановано, що дебати триватимуть 90 хвилин із двома 3,5-хвилинними рекламними перервами, але помічникам передвиборчої кампанії не буде дозволено спілкуватися зі своїми кандидатами під час перерв. Кандидатам також не буде дозволено використовувати будь-який реквізит або попередні записи, вони отримають лише ручку, папір і воду.

Вступних промов не заплановано, а кампанії мали підкидати монету, щоб вирішити, з якого боку сцени вони стоятимуть і в якому порядку виступатимуть із завершальним словом. Байден виграв підкидання монети щодо місця та вибрав праву кафедру на сцені, натомість Трамп матиме останнє слово у промові.

Аарон Калл, викладач дебатів з Мічиганського університету, сказав Голосу Америки: "Відсутність особистої аудиторії зменшує стимули бути максимально агресивними... Вони не чутимуть "фанфар", і кандидати не будуть знати, як реагує аудиторія в реальному часі".

"Президент Байден, перш за все, не повинен завдавати шкоди та допускати дискваліфікаційних помилок, які створять негативний цикл у ЗМІ щодо його похилого віку та витривалості, щоб виконувати роботу на другому терміні, — сказав Калл. — Він повинен нагадати аудиторії про найгірші та найхаотичніші моменти президентства Трампа та продемонструвати належну витривалість, необхідну для просування країни вперед протягом наступних чотирьох років".

Тренер дебатів додав: "Трамп повинен уникати постійних переривань президента Байдена та модераторів, які негативно вплинули на його результативність" під час перших дебатів у Клівленді чотири роки тому.

Калл сказав, що Трамп "повинен спробувати діяти як президент і піднятися над сутичкою під час будь-яких суперечок. Ми були свідками такої версії Трампа під час деяких офіційних звернень до спільних сесій Конгресу, але незрозуміло, чи зможе він залишатися дисциплінованим протягом 90 хвилин у дебатах проти президента Байдена, враховуючи історію та особисту неприязнь між ними".

Він підсумував: "Обидва кандидати мають стимул бути ввічливими, але всі ставки можуть бути зірвані, коли подія почнеться. Нові правила дебатів від CNN розроблені, щоб створити в Атланті більш цивілізований і змістовний продукт, але десятки мільйонів американців спостерігатимуть, чи справді це втілиться в життя".

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG