Спеціальні потреби

Байден після самітів НАТО і G-7 відвідає Польщу для переговорів про Україну


Президент Байден з дружиною біля Білого дому у Вашингтоні 20 березня 2022 р.
Президент Байден з дружиною біля Білого дому у Вашингтоні 20 березня 2022 р.

Білий дім повідомив, що президент США Джо Байден 25 березня відвідає Польщу, де узгоджуватиме з союзниками та партнерами дії у відповідь на російську війну в Україні.

Візит до Польщі запланований на наступний день після того, як Байден 24 березня візьме участь у надзвичайному саміті керівників країн НАТО у Брюсселі, а також проведе переговори лідерів держав Групи 7 (G-7) та з керівниками Європейського Союзу про, як сказано в повідомленні, «міжнародні зусилля задля підтримки України і накладення суворої і небувалої ціни на Росію за її вторгнення».

Польща - країна член НАТО і Європейського Союзу, яка має 500-кілометровий кордон з Україною, прийняла найбільше українських біженців, понад 2 мільйони, і також стала ключовою у постачанні гуманітарної та військової допомоги Україні.

Речниця Білого дому Джен Псакі сказала, що на зустрічі з польським президентом Анджеєм Дудою у Варшаві президент Байден обговорюватиме те, як США та інші країни відповідають на «гуманітарну кризу і кризу з правами людини, створену внаслідок невиправданої і неспровокованої війни Росії проти України».

Джен Псакі раніше заперечила припущення, що американський президент планував відвідати Україну.

У Вашингтоні повідомили, що у понеділок 21 березня Джо Байден розмовлятиме про російську війну та дії Заходу з президентом Франції Еммануелем Макроном, канцлером Німеччини Олафом Шольцом, прем’єр-міністром Італії Маріо Драґі та британським прем'єр-міністром Борисом Джонсоном.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG