Спеціальні потреби

Байден виступить з промовою про загрози для демократії США. Оновлено


Фото: президент США Джо Байден виступає у Флориді, 1 листопада 2022 року. (AP Photo/Evan Vucci)
Фото: президент США Джо Байден виступає у Флориді, 1 листопада 2022 року. (AP Photo/Evan Vucci)

Президент США Джо Байден виступить з промовою у межах політичної події Національного демократичного комітету у Вашингтоні неподалік Капітолію 2 листопада, повідомили представники Білого дому Аніта Данн та Джен О'Меллі-Ділон під час конференції агенції Axios в середу.

Промову, присвячену загрозам для демократії, Байден виголосить лише за кілька днів до проміжних виборів до Конгресу США, на яких вирішиться те, яка партія отримає більшість в американському парламенті.

Президент говоритиме про тих, хто "намагається зашкодити довірі голосуванню та демократії, а також про те, що означають для нашої демократії вибори наступного тижня", - наводять ЗМІ заяву Комітету Демократичної партії, яка організовує промову.

"Гадаю, можна очікувати почути від нього цього вечора те, що він повторює попередні декілька місяців - зараз багато що залежить в плані демократії, і всі мають відіграти в цьому роль", - сказала О'Меллі.

Промова відбудеться лише через кілька днів після нападу на Пола Пелосі, чоловіка спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі. 28 жовтня нападник увірвався до будинку і вдарив Пола Пелосі молотком по голові. 82-річному Полу терміново зробили операцію у зв'язку із травмою черепа та правої руки, лікарі чекають на його повне одужання. Нападнику висунуто звинувачення у замаху на вбивство та інших тяжких злочинах.

Практично всі американці виступають проти політичного насильства, сказала Данн, і додала, що те, що відбулось із чоловіком спікерки є "жахливим".

Рейтинг схвалення президента США Джо Байдена хоч дещо підвищився останнім часом, залишається нижчим за середній за часів його президентства, що вказує на ймовірність того, що опозиційна Республіканска партія, отримає більшість хоча б в одній з палат американського Конгресу, повідомляє Reuters.

Видання наводить результати опитування Reuters/Ipsos, де йдеться, що Байдена підтримують 40% американців, на один відсотковий пункт більше, ніж тиждень тому.

Серед проблмених питань найбільше американців турбує стан економіки та висока інфляція (30%).

В статті використано інформацію Reuters

XS
SM
MD
LG