Спеціальні потреби

Байден і Нетаньягу обговорили можливі рішення щодо створення Палестинської держави, удари по Газі


Ізраїльські солдати діють у секторі Газа на тлі триваючого конфлікту між Ізраїлем і палестинським ісламістським угрупованням ХАМАC. 20 січня 2024 року. Армія оборони Ізраїлю/REUTERS
Ізраїльські солдати діють у секторі Газа на тлі триваючого конфлікту між Ізраїлем і палестинським ісламістським угрупованням ХАМАC. 20 січня 2024 року. Армія оборони Ізраїлю/REUTERS

Президент Джо Байден повідомив у п'ятницю, що він обговорив із прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу можливі рішення щодо створення незалежної палестинської держави. Оглядачі зазначають, що між США та Ізраїлем існують фундаментальні розбіжності щодо можливого шляху до палестинської державності після закінчення бойових дій у Газі.

Телефонна розмова Байдена з Нетаньяху була першою майже за місяць, повідомили в Білому домі, зазначивши, що обговорення, головним чином, було пов'язане з ударами Ізраїлю, що продовжуються в секторі Газа.

Як зазначає Reuters, представник Білого дому Джон Кірбі повідомив, що Байден намагався спланувати цю розмову кілька днів тому і що вона не пов'язана з коментарями, зробленими Нетаньягу у четвер, коли ізраїльський прем'єр заявив, що він виступає проти палестинської державності, виникнення якої, за його словами, «не гарантує безпеки Ізраїлю».

Нетаньягу заявив на пресконференції, що він заперечує будь-яку палестинську державність, яка не гарантує безпеку Ізраїлю.

«Ізраїль має контролювати безпеку на всій території на захід від річки Йордан. Це необхідна умова», – сказав він.

Стосунки між лідерами США та Ізраїлю дедалі більше демонструють ознаки напруженості через публічне відкидання з Нетаньягу закликів Байдена до суверенітету Палестини. Як зауважує агентство АР, цим ізраїльський прем'єр руйнує переконання президента США, що ключем до розблокування міцного миру на Близькому Сході є створення двох держав.

У бесіді з журналістами після зустрічі з мерами американських міст Байден сказав, що Нетаньягу не виступає в принципі проти рішення щодо двох держав. За словами Байдена, є кілька можливих варіантів. Водночас він зазначив, що не всі держави-члени ООН мають власні збройні сили.

Байден і Нетаньягу обговорили зусилля зі звільнення залишених заручників, які утримуються ХАМАС, і перехід Ізраїлю до більш «точкових» операцій у секторі Газа, які дозволяють доставити більше гуманітарної допомоги, повідомив Білий дім.

Байден підтримує Ізраїль у його війні з ХАМАС, але наполягає на тому, щоб Ізраїль сконцентрувався на зменшенні кількості жертв серед мирних палестинців.

У повідомленні використано інформацію Reuters, AP.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG