Спеціальні потреби

Байден: на виборах у вівторок на кону - доля демократії у США


Президент США Джо Байден під час виступу у межах події Національного Демократичного комітету, Вашингтон, 2 листопада 2022. REUTERS/Leah Millis
Президент США Джо Байден під час виступу у межах події Національного Демократичного комітету, Вашингтон, 2 листопада 2022. REUTERS/Leah Millis

За шість днів до проміжних виборів у США президент Джо Байден повідомив про загрози для демократії країни, заявивши, що ті, хто заперечують результати виборів, направляють Америку на "шлях до хаосу".

"Є кандидати, які балотуються на будь-які посади в Америці... які не погоджуються прийняти результати виборів, у яких вони беруть участь", - сказав Байден у середу ввечері під час телезвернення на залізничному вокзалі Юніон-Стейшн у Вашингтоні. Він сказав, що виборці, які прийдуть на дільниці вже у вівторок, 8 листопада, повинні запитати своїх кандидатів, чи вони приймуть результати перегонів, в яких самі ж і беруть участь.

"Відповідь на це запитання життєво важлива і, на мій погляд, має бути вирішальною. І [від] відповіді на це питання залежить майбутнє країни, яку ми так любимо, і доля демократії, яка зробила так багато можливим для нас".

У 21-хвилинній промові Байден розкритикував свого попередника Дональда Трампа за продовження неправдивих заяв про те, що президентські вибори 2020 року було "вкрадено". Байден заявив, що це "підживило небезпечне зростання політичного насильства та залякування виборців за останні два роки".

"Усі ми, хто відкидає політичне насильство та залякування виборців, а я вважаю, що це переважна більшість американського народу, усі ми повинні об’єднатися, щоб абсолютно чітко дати зрозуміти, що насильству та залякуванню немає місця в Америці".

Президент УККА: Разом із нашими союзниками з країн Східної Європи, українці – потужна політична сила. Відео

Деякі республіканські законодавці називають занепокоєння та риторику Байдена надмірними, й кажуть, що мета демократів - відвернути увагу громадськості від того, що вони називають провалами політики політсили.

"Президент Байден намагається розділити [суспільство] та перевести [увагу] в той час, коли Америці потрібно об’єднатися, тому що він не може говорити про свою політику, яка призвела до зростання вартості життя. Американський народ на це не поведеться (buying it - ред.)", – написав у Twitter лідер республіканців у Палаті представників Кевін Маккарті у відповідь на виступ Байдена.

У своїй передвиборчій кампанії Байден та його однопартійці фокусуються на долі демократії у країні, а їхні опоненти консерватори зосередилися на стані економіки.

За останнім опитуванням Gallup, 51% опитаних американців сказали, що вони більше довіряють республіканцям в питаннях економіки, а 41% - демократам. Це найбільший розрив за останні понад 30 років. За нещодавнім опитуванням Монмутського університету, 82% американців сказали, що інфляція є "надзвичайно або дуже важливою проблемою", яку має вирішити федеральний уряд. Те саме опитування показало, що лише 3 з 10 американців схвалюють роботу Байдена із призупинення зростання вартості основних послуг та товарів.

Байден розпочинає триденну виборчу кампанію в чотирьох штатах у четвер на підтримку демократів у перегонах у штатах, за які точиться ключова боротьба: Каліфорнія, Іллінойс, Нью-Мексико та Пенсільванія.

Від результатів цих виборів, ймовірно, залежить, чи зможе Байден реалізувати основну частину своєї політики протягом двох останніх років його терміну. Більшість опитувань передбачають, що республіканці отримають достатньо місць, щоб здобути контроль над Палатою представників. Це може ускладнити ухвалення більшості законів, окрім двопартійних ініціатив.

  • 16x9 Image

    Англомовна служба Голосу Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG