Спеціальні потреби

Китайські бойові безпілотники змінили характер конфліктів на Близькому Сході - доповідь RUSI


Бойовий китайський безпілотник Wing Loong II на виставці у Абу-Дабі
Бойовий китайський безпілотник Wing Loong II на виставці у Абу-Дабі

Пекін продає зброю тим, кому відмовляють США

Використання бойових безпілотників на Близькому Сході значно зросло в останні кілька років, і все більше країн використовують їх для завдання летальних ударів. Це відбувається головним чином завдяки зростанню продажів бойових безпілотників Китаєм. Про це йдеться у звіті Королівського інституту спільних служб (RUSI)

Звіт вказує, що все більше і більше країн Близького Сходу має у своєму арсеналі бойові безпілотники. Вони або імпортували їх (так зробили Йорданія, Ірак, Саудівська Аравія та Об'єднані Арабські Емірати), або виготовляють їх самостійно. Останнім шляхом пішли Ізраїль, Іран та Туреччина.
Туреччині та ОАЕ збройні безпілотники дозволили завдати удари у ситуаціях, коли вони неготові піти на ризики, які тягне використання традиційних літаківКитай є провідним виробником бойових безпілотників, і отримав місце на ринку завядки тому, що пропонує техніку за меншою ціною та без політичних вимог до клієнтів, на відміну від США, які висувають цілу низку вимог до своїх клієнтів.

Інформаційна агенція Associated Press повідомляла, що цього року китайські виробники зброї почали зближуватись із близькосхідними країнами, які не отримали згоди США на імпорт американських безпілотників. Таким чином розширюється китайський вплив у регіоні, який є життєво важливим для інтересів безпеки США.AP повідомляли про використання китайських збройних безпілотників у війні у Ємені, де їх використовували ВПС Об'єднаних Арабських Еміратів. А Іран порушив повітряний простір Ізраїлю, використавши бойові безпілотники, запущені з баз у Сирії.

Іран розробляв збройні безпілотники спеціально для того, щоб бути здатним використовувати силу за рамками обмежень іранських ВПС

Доповідь РУСІ під назвою "Збройні сили на Близькому Сході: розповсюдження та норми в регіоні" зазначає, що, використовуючи нішу на ринку, яка утворилась в останні роки, Пекін постачав збройні безпілотники кількома країнам, які не мають повноважень купувати їх зі США. Поставки відбувались за ціною, нижчою за американську.

Туреччині та ОАЕ збройні безпілотники дозволили завдати удари у ситуаціях, коли вони не готові піти на ризики, які тягне використання традиційних літаків. Від початку Іран розробляв збройні безпілотники спеціально для того, щоб бути здатним використовувати силу за рамками того, що дозволяють іранські ВПС, які устатковані застарілими літаками та послаблені через санкції.

Дивіться також: Командувач ВМС України провів низку зустрічей у Пентагоні та Конгресі США – подробиці

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG