Спеціальні потреби

Японія охороняє білоруську атлетку, яка відмовилася їхати додому


Христина Тимановська в аеропорту Токіо 1 серпня 2021 р.
Христина Тимановська в аеропорту Токіо 1 серпня 2021 р.

Японський уряд повідомив у понеділок, що білоруській атлетці Христині Тимановській в Токіо надали охорону поліції після того, як вона відмовилася повертатися додому з олімпійських ігор.

З Токіо надходять припущення, що вона ймовірно прохатиме політичного притулку у Європі.

Чеська республіка готова допомогти… ми пропонуємо їй візу на в’їзд в країну, щоб вона могла у нас попросити міжнародного захисту.
Якуб Кулганек, чеський міністр закордонних справ

24-річна Христина Тимановська заявила, що у неділю її примусово намагалися відправити з токійського аеропорту в Білорусь після того, як вона поскаржилася на тренерів білоруської національної команди на Токійські олімпіаді.

У понеділок вона мала брати участь у забігу на 200 метрову дистанцію, але напередодні Тимановська поширила в соціальних медіях скаргу, що її записали на інше змагання замість колеги.

Білоруський національний олімпійський комітет заявив, що атлетку звільнили від змагань у зв'язку з її “емоційним і психологічним станом”.

Представник білоруської опозиції Франак Вячорка називає події довкола Христини Тимановської спробою її викрадення і закликає міжнародну спільноту захистити її.

"В Мінську її може очікувати доля Протасевича (журналіста Романа Протасевича заарештованого після вимушеної посадки в Мінську пасажирського літака, що летів у Литву): допити КҐБ, покаяння перед відеокамерами", - написав Вячорка у Twitter.

Японський урядовий представник Кацунобу Като сказав на прес-конференції, що Японія разом з представниками Міжнародного олімпійського комітету визначаються з подальшими кроками.

Агентство Reuters повідомило, що посольство Чехії в Токіо у понеділок підтвердило, що бере участь в “інтенсивному спілкуванні” з японськими посадовцями щодо білоруської атлетки.

“Я вважаю ситуацію довкола білоруської спринтерки Христини Тимановської скандальною. Чеська республіка готова допомогти… ми пропонуємо їй візу на в’їзд в країну, щоб вона могла у нас попросити міжнародного захисту”, - пояснив чеський міністр закордонних справ Якуб Кулганек вTwitter.

Польща також запропонувала надати прихисток атлетці.

Представник польського міністерства закордонних справ Марчін Пжидач повідомив у Twitter, що Тимановській запропонували “гуманітарну візу і що вона може, якщо забажає, продовжувати свою спортивну кар’єру в Польщі”.

Дивіться також: Мистецтво у вітринах: дві вчительки перетворили спорожніле через пандемію місто на велику галерею. Відео

XS
SM
MD
LG