Спеціальні потреби

"Помінялись ролями" - оглядачі реагують на те, що російських мобілізованих тренують білоруси


Фото: 38-ма Брестська бригада, Білорусь під час інспекції 13 грудня 2022 року
Фото: 38-ма Брестська бригада, Білорусь під час інспекції 13 грудня 2022 року

Війна спустошила російський офіцерський склад і Росія, згідно з повідомленнями, залучає білоруських експертів, щоб навчати мобілізовані сили і, можливо, контрактників і призовників. Про це пише американський Інститут вивчення війни.

В британському Міноборони вказують, що Білорусь, ймовірно, навчає тисячі мобілізованих росіян, бо російські військові інструктури, або воюють в Україні, або стали жертвами війни.

У відомстві зазначають - Білорусь та Росія помінялись ролями.

"Білоруські сили традиційно вважались Росією гіршими ніж російські і їхнє долучення в якості інструкторів свідчить, що російська військова система перенапружена", - йдеться в оцінках, які щодня публікує британське оборонне відомство в соцмережах.

Аналітики ISW вказують, що попри всі зусилля, Росії, ймовірно, не вдасться зібрати вагомі звичайні сили в строки, які дозволили б вплинути на хід війни Росії в Україні.

Цього тижня президент Росії Путін відвідував Білорусь і, серед іншого обговорив з білоруським лідером Олександром Лукашенком створення "спільного оборонного простору".

Хоча в минулі роки Путін та Лукашенко неодноразово зустрічались, вперше за декілька років Путін приїхав на таку зустріч до Білорусі. Візит змусив оглядачів говорити про тиск Росії на Білорусь щодо її більшої участі у війні в Україні. Речник Кремля Песокв назвав такі побоювання "безпідставними". В четвер Лукашенко заперечив повідомлення, що військові маневри білоруських сил націлені проти України.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG