Спеціальні потреби

У Білорусі заарештовано провідного правозахисника


Лідер організації білоруських правозахисників «Весна» Олесь Беляцький
Лідер організації білоруських правозахисників «Весна» Олесь Беляцький

У Білорусі органи влади заарештували провідного активіста руху за права людини Олеся Беляцького. Це сталося в час дедалі більшої міжнародної критику на адресу уряду в Мінську за придушення ним опозиції і громадянського суспільства.

Організація з питань безпеки і співробітництва в Європі осудила арешт, називаючи його «найновішим прикладом переслідування».

Білоруська міліція арештувала Беляцького, який був засновником організації прав людини «Весна», у четвер ввечері неподалік його дому за звинуваченням в ухилянні від сплати податків. У заяві «Весни» осуджується арешт як політично мотивований, кажучи, що звинувачення проти Белятського є «покаранням і відплатою» за його багаторічну працю на захист прав людини.

Від кінця 1990-х років організація «Весна» надавала юридичну допомогу білорусам, арештованим або ув’язненим за критику на адресу президента Олександра Лукашенка, включно з тими, яких переслідують у зв’язку з протестами у грудні минулого року проти обрання Лукашенка на четвертий термін на посаді. Організація також має свою Інтернет-сторінку, на якій подається інформація про випадки порушення прав людини.

За участь у протестах у грудні минулого року на терміни ув’язнення було засуджено десятки людей, включно з кількома колишніми президентськими кандидатами.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG