Спеціальні потреби

Білорусь передавала зброю Азербайджану, попри партнерство з Вірменією в ОДКБ – Politico


Politico пише, що Білорусь активно допомагала збройним силам Азербайджану між 2018 і 2022 роками, коли напруга у відносинах з Вірменією досягла піку. Архівне фото 2021 року: лідери країн ОДКБ та генеральний секретар об'єднання.
Politico пише, що Білорусь активно допомагала збройним силам Азербайджану між 2018 і 2022 роками, коли напруга у відносинах з Вірменією досягла піку. Архівне фото 2021 року: лідери країн ОДКБ та генеральний секретар об'єднання.

Білорусь таємно передавала зброю армії Азербайджану у 2018-2022 роках, попри те що держава є партнером Вірменії в Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ). Про це пише Politico, посилаючись на документи, з якими ознайомилось видання.

Журналісти зауважують, що ці документи проливають нове світло на рішення Вірменії цього тижня оголосити про вихід з військового альянсу.

Politico пише, що Білорусь активно допомагала збройним силам Азербайджану між 2018 і 2022 роками, коли напруга у відносинах з Вірменією досягла піку. Пропоновані послуги включали модернізацію старого артилерійського обладнання та надання нового обладнання для радіоелектронної боротьби та систем безпілотників.

Документи включають листи білоруського державного агентства з експорту озброєнь до власних військово-промислових фірм щодо замовлень сучасного обладнання для артилерійського наведення для Азербайджану, а також листування між двома державами про закупівлю мобільних станцій боротьби з безпілотниками "Гроза-С" для азербайджанських збройних сил.

Ані азербайджанський, ані білоруський уряди не відповіли на запити про коментарі.

В одному з дипломатичних повідомлень, з яким ознайомилося видання Politico, йдеться про те, що білоруські підприємства відіграють активну роль «у відновленні деокупованих територій Азербайджану, а також в експорті білоруських товарів і послуг» до цієї країни.

Вірменія фактично заморозила своє членство в ОДКБ, а на початку травня Єреван заявив, що припиняє фінансування діяльності ОДКБ.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян назвав ОДКБ «союзом-бульбашкою», члени якої нічого не зробили, щоб допомогти Вірменії у війні з Азербайджаном, і навіть, як заявив прем’єр, навпаки, допомагали Баку її планувати і бажали перемоги. Пашинян допустив зміну позиції Єревана щодо ОДКБ, якщо з об’єднання вийде Білорусь або якщо Лукашенко вибачиться.

Заяви прем’єра пролунали на тлі масових протестів опозиції у Єревані. Біля будівлі парламенту Вірменії розбито наметовий табір. Учасники протестів звинувачують Пашиняна у здачі національних інтересів у зв’язку, серед іншого, з домовленостями щодо делімітації кордонів із Азербайджаном.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG