Спеціальні потреби

Американська дослідниця знає як запобігти зникненню бджіл


Щороку у Лос-Анджелесі відбувається нагородження премією подружжя-філантропів Тайлерів за дослідження у галузі збереження навколишнього середовища. Заснована 38 років тому нагорода покликана спонукати до вивчення та збереження природи. Цього року премію та грошову винагороду розміром у 200 тисяч доларів отримає професор Іллінойського університету Мей Беренбаум. Таку честь Беренбаум заслужила за дослідження комах і зокрема проблеми вимирання бджіл, від чого останні 10 років потерпає сільське господарство США.

Бджоли опилюють до 90% всіх сільськогосподарських культур, тож загибель цих комах завдає значних збитків підприємцям. Дослідниця Мей Беренбаум каже, що аби допомогти фермерам та бджолам, американці мають купувати більше меду:

«Люди в усьому світі залежні від бджіл, бо ті запилюють харчові культури. Наприклад, у США майже 90% харчових культур запилюють бджоли».

Мей Беренбаум, яка досліджує вплив змін у навколишньому середовищі на бджіл, цього року отримала престижну премію імені Тайлера. За її словами, вартість річного врожаю культур, які залежать від запилення бджолами, становить 19 мільярдів доларів.

На жаль протягом останніх 5 років у США спостерігається масова загибель бджолиних роїв. За словами Беренбаум, ця криза має багато причин. Наприклад, для запилення бджіл транспортують з одного регіону в інший, що призводить до поширення хвороб серед комах. Окрім того у бджолиних колоніях накопичуються пестициди, з якими комахи контактують на полях.

Дослідниця каже, що врятувати бджіл можуть любителі меду: «Купуйте мед вирощений у вашому регіоні місцевими фермерами. Чим більший попит на мед, тим більше пасічників. Протягом останніх 25-ти років кількість бджолярів у США зменшилась. Тож найкращою новиною для американських бджіл було б збільшення кількості пасічників та пасік».

Беренбаум каже, що американці зможуть допомогти відновленню популяції бджіл, якщо будуть вирощувати більше квітів та не будуть знищувати бур’яни, окремі сорти яких є поживою для бджіл.

200 тисяч доларів готівки – а саме стільки становить премія імені Тайлера – Беренбаум планує витратити на подальші дослідження та залучення пересічних громадян до дослідження бджолиних проблем.

«Ми маємо проект, що називається «шукачі бджіл». В Іллінойсі люди на мобільні телефони фотографують для нас медових бджіл та джмелів. Одна людина надіслала нам фото бджіл, які належать до підвиду, який довгий час вважався вимерлим! Його заново віднайшов не науковець, а звичайний громадянин з фотокамерою», – каже Мей Беренбаум.

Науковець також зазначає, що смак бджолиного меду міняється, залежно від території та рослин, які запилюють бджоли. Тож, за словами Беренбаум, ці комахи справді роблять життя людини солодшим.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG