Спеціальні потреби

Нью-Йорк потерпає від нашестя стійких до хімікатів клопів


В станні кілька років мешканці великих американських міст знепокоєні епідемією клопів. Проблема набула такого масштабу, що на початку лютого федеральний уряд США провів вже другий національний «з’їзд» для обговорення проблеми боротьби з цими комахами. Найбільше проблема торкнулась восьмимільйонного Нью-Йорка де у 2009-му році кожен п’ятнадцятий мешканець міста боровся з клопами.

Незважаючи на усі зусилля уряду та самих громадян нашестя паразитів триває. Викорінити клопів з будинку чи квартири середнього розміру коштує приблизно дві тисячі доларів, а гарантії, що ви їх позбулися – немає. Ці паразити можуть жити без поживи майже рік, переховуючись у матрацах, меблях та стінах, незважаючи на високі температури або мороз.

Вони почали з’являтися у дорогих нью-йоркських готелях, магазинах одягу, офісних приміщеннях та театрах, не оминули Центру Лінкольна та навіть приміщення Організації Об’єднаних Націй. Минулого року в міських школах зареєстровано понад 1000 випадків виявлення клопів, що на 88% більше, ніж попереднього року. Проблема широко висвітлювалася в мас-медіа.

Таке нашестя – вже не жарти. Крістін Драбікі – одна з позивачів проти розкішного готелю Валдорф-Асторія, в якому часто зупиняються світові лідери. Вона каже, що минулого травня в готельному номері її покусали блощиці, що спричинило алергічну реакцію. До того ж вона завезла кровососних паразитів додому в Мічиган, де вони покусали її двох доньок.

Драбікі каже, що її сім'я змушена була переїхати в дім її батьків та витратила тисячі доларів на дезінсекцію дому. Готель Валдорф-Асторія відмовляється коментувати цей позов, як і два інших, проте в письмовій заяві вказує, що готель пройшов усі санітарні інспекції.

Деякі медики кажуть, що хоч клопи не є збудниками захворювань, їх укуси створюють певні незручності для людей, які змушені йти до дерматолога зі скаргами на почервоніння та другорядні інфекції, занесені після свербіння.

Ентомолог Лу Соркін – один з тих небагатьох вчених, який «контактує» з клопами, проводячи свої дослідження. Соркін розповідає, що масове витравлювання клопів з американських домів розпочалося ще в 40-50-их роках пестицидами, на зразок теперішнього ДДТ. Проте, ефективність цих отрутохімікатів різко знизилась, бо у комах виробився імунітет.

Експерти кажуть, що натреновані собаки – найефективніший детектор паразитів. Вони можуть знайти слід блощиці та вказати лапою на те місце. Але в Нью-Йорку та інших містах лише багаті люди зможуть дозволити собі таку пильність до клопів. Критики вважають, що місто зробило велику помилку, скоротивши програми з контролю за шкідниками. Експерти, зокрема Лу Соркін вважають, що нині – в час, коли люди багато подорожують, позбутися клопів не так легко. Він покладає великі надії на розвиток таких електронних приладів, які виявлятимуть блощиць і будуть доступними для всіх.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG