Спеціальні потреби

Заслуги не повинні конкурувати з вродою


Кажуть, що краса – річ відносна. Втім люди, що не вкладаються в загальне уявлення про ідеал краси, часто наражаються на дискримінацію, як на місцях роботи так і в особистому житті. Численні дослідження вказують, що до симпатичних дітей ставляться краще, а привабливим дорослим легше знайти роботу чи отримати підвищення. Усе частіше у США лунають пропозиції запровадити закон, який забороняв би дискримінацію на основі зовнішнього вигляду на зразок закону, що захищає права інвалідів.

Більшість жінок намагається досягти модельної зовнішності. Оточені з усіх боків розтиражованими мас-медіа зображеннями «ідеалу краси», жінки витрачають мільйони доларів на його досягнення, чи наближення до нього.

Дослідження також свідчать, що дедалі більше жінок, які відчайдушно прагнуть наслідувати модельну зовнішність, страждають від депресій чи інших психічних розладів.
Професор права Стенфордського університету Дебора Роуд – автор книги «Краса і упередженість: несправедливості щодо зовнішності в житті і праві» – каже:

«Ми всі знаємо, що зовнішність важлива, але небагато хто свідомий, наскільки. Важко бути вродливим, ще важче бути не вродливим. Але ми недооцінюємо те, у що нам обходиться заклопотаність зовнішністю.

Професор права Дебора Роуд зазначає, що людей надто часто судять по їх зовнішньому вигляду, що веде до несправедливості і на роботі, і поза нею:

«Люди втрачають роботу, просування по службі, премії за характеристики, що не мають жодного відношення до виконання їх службових обов’язків. Фактично, основане на оцінці зовнішності упередження є останнім бастіоном юридичної та соціальної дискримінації.

Існує також подвійний стандарт, коли йдеться про оцінку зовнішності чоловіків і жінок, - зазначає Дебора. Від жінок очікується, що вони витрачатимуть на зовнішність більше грошей і часу, ніж чоловіки, і їх частіше карають, якщо вони перестають за собою слідкувати або коли надто переймаються зовнішністю.

Покупець Міко Торн говорить:
«Думаю, що про багатьох судять з того, як вони виглядають: їхні зачіски… як одягаються і як поводяться».

У США існує захист проти дискримінації на основі раси, релігії, статі чи інвалідності, але не проти зовнішнього вигляду.

«Будь-яка дискримінація повинна бути заборонена. На жаль, щодо зовнішності дуже важко змусити когось змінити своє ставлення», - каже візажист Дженіфер Бріґнолі.

Закон про заборону дискримінації на основі зовнішнього вигляду надзвичайно важко схвалити, але деякі аспекти можна заторкнути, базуючись на вже діючих законах.

«Є загальний закон про заборону дискримінації при наймі на роботу на основі раси, статі, релігії і походження. Часами характеристики зовнішності можна пов’язати саме до цих заборон», - каже юрист Елізабет Кристен

Буває багато випадків, коли врода є частиною виконання робочих обов’язків. Для дизайнера Елоїзи Серрано з Сан-Франциско важливо відбирати моделей, які правильно віддзеркалюватимуть характеристики її бренду. Для останньої фото-сесії Серрано та її партнер відібрали модель, яка відображає їх цільовий ринок – молодих активних професійних жінок, і має точні розміри бренду.

«Ми шукаємо модель, яка б нагадувала пересічну жінку і наш цільовий ринок - «зайняту дівчину без хвилини зайвого часу». Ця модель відповідає багатьом цим критеріям, їй точно підходять наші розміри, і вона має гарну фігуру», - каже дизайнер Елоїза Серрано.

Важко не погодитись, що принадність вроди навряд чи зникне. Саме тому професор Роуд вважає, що закон повинен втручатись тоді, коли міркування вродливості не повинні діяти в ситуаціях, де важливими є лише заслуги.


Інше за темою

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG