Спеціальні потреби

Ім'я футбольного клубу Маріуполя тимчасово носитиме команда у Бразилії  


Футболісти клубу "Маріуполь" під час гри у Швеції у 2018 році. Фото: Reuters 
Футболісти клубу "Маріуполь" під час гри у Швеції у 2018 році. Фото: Reuters 

Футбольний клуб Batel, що на півдні Бразилії у штаті Парана, де проживає велика українська громада, перейменували на ФК “Маріуполь”. Таким чином місцеві українці вирішили проявити солідарність зі своєю історичною батьківщиною, що бореться проти російської агресії.

У понеділок, 24 квітня, представники клубу "Батель" повідомили, що візьмуть собі форму, герб і логотип футбольної команди з Маріуполя, яку розформували у 2022 році через повномасштабне вторгнення. Приміщення та стадіон українського клубу були знищені російськими військами. Футбольний клуб у м. Маріуполь проіснував 86 років.

Видання Reuters цитує президента клубу "Батель" Алекса Лопеса: “Цей клуб представляє ідентичність нашої спільноти, а наша громада складається з понад 70% українців та українських нащадків. Україна завжди неймовірно підтримувала таланти бразильського футболу та стала важливими воротами для виходу гравців на європейський ринок. Це найменше, що ми можемо зробити, аби зберегти пам’ять про їхній клуб і дати надію українцям в усьому світі”.

Віце-президент українського футбольного клубу Маріуполя Андрій Санін у вівторок, 25 квітня, подякував бразильським колегам за підтримку на своїй сторінці Фейсбук.

“На допомогу найбільш постраждалому клубу Української Прем’єр Ліги прийшла найбільш футбольна країна світу - Бразилія! Футбольний клуб AA Batel, команда з найбільшої української спільноти у Південній Америці, тимчасово перетворюється на ФК «Маріуполь», – написав Санін.

«Хлопці з регіону Прудентополіс, де 70% місцевих мешканців є етнічні українці та їхні нащадки, деякий час будуть грати у померанчово-синіх кольорах та з нашим лоґо на грудях, на знак підтримки українського Маріуполя та його команди, чекаючи на повернення нашої команди та місцевих вболівальників на стадіон імені Володимира Бойка», – каже Санін у своєму дописі.

Клуб Batel базується у місті Гуарапуава, штат Парана, де живе найбільша українська спільнота в Латинській Америці. 75% населення в цьому регіоні мають українське коріння.

Як повідомляв Голос Америки, за даними української влади, близько 90% Маріуполя було зруйновано під час захоплення міста російськими військами.

Дивіться також:

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG