Спеціальні потреби

Споживачі змусили банки відмовитись від накладення додаткових оплат


У Сполучених Штатах шириться рух споживачів проти великих банків. Сотні тисяч банківських клієнтів переводять свої рахунки у малі банки та кредитні спілки. Причина – накладення великими банками додаткових оплат за послуги надані клієнтам. Кількість тих, хто відмовляється від послуг великих банків, досягла такого рівня, що три великі банки – Банк Америки, Чейс та Вел Фарго відмовились від ідеї вимагати від клієнтів оплати за користування дебетовими картками.

А розпочалось усе з того, що Банк Америки запровадив місячну оплату у п’ять доларів за використання дебетової картки. Це стало останньою краплиною для клієнтів , які втомились від різних дрібних оплат, які банки часто накладають навіть без інформування клієнтів.

Керен Джексон, голова батьківської ради з Маямі каже, що, перевівши рахунок у кредитівку, вона економить 250 доларів у рік.

Подібне обурення спостерігається по всій Америці. Виграють від цього малі банки. Для кредитної спілки у Чикаго, розташованої через дорогу від Банку Америки, це призвело до значного збільшення кількості клієнтів. Представник кредитівки Скот Ерні зазначає, що у жовтні вони розраховують збільшити кількість рахунків на 40%.

Національна асоціація кредитних спілок повідомляє, що активність на їх веб-сайті збільшилась на 350%. Найбільша кредитна спілка країни прийняла тисячі нових клієнтів лише минулого тижня.

У соціальній мережі Фейсбук з’явилась група, яка закликає американців покидати великі банки. До неї приєднались понад 60 тисяч користувачів соцмережі. Моллі Кетчпол була настільки обурена діями Банку Америки, що почала збирати підписи під петицією, яка вимагає відмінити 5-доларову оплату. До петиції уже приєдналось понад 300 тисяч клієнтів банку. До неї також подзвонив працівник банку.

«Вони намагаються бути більш прозорими і інформувати клієнтів про різні оплати. Але я розумію, що все ж таки це – нові додаткові оплати», – зазначає активістка Моллі Кетчпол.

Під цим тиском Банк Америки та ще два великі банки оголосили про відмову від введення додаткових комісійних за користування дебетовими картками. Потужність руху додаткової оплати продемонструвала, що американці почали протестувати проти корпоративного та фінансового світу не лише на вулицях міст, але й своїми власними грошима. Вони уважніше придивляються до тих організацій, які надають їм товари та послуги, а також вимагають від них якісного сервісу та чесного поводження з клієнтами.

XS
SM
MD
LG