Спеціальні потреби

Балтимор у вогні. Пронизливі ФОТО трагедії, заворушень та погромів у 60 км від Вашингтона

Балтимор - велике портове місто у США, промисловий, торговельний та культурний центр у 60 кілометрах від Вашингтона з населенням у 620 тисяч осіб. Українцям місто добре відоме за культовим кримінальним серіалом "Wire", події якого розгортаються саме тут.

27-го квітня у місті вибухнули заворушення, які не сходять з перших шпальт світових новин. Спалено кілька будівель, грабуються магазини, постраждали понад десяток правоохоронців, зроблено 200 арештів погромників. Що відбувається?

Спочатку була смерть. 19-го квітня, через тиждень після затримання поліцією, помер молодий афроамериканець Фредді Грей, який раніше неодноразово затримувався за поширення та володіння марихуаною та інші правопорушення. Його друзі кажуть, що поліція ставилася до нього упереджено. За статистикою афроамериканців справді непропоріційно часто затримують та ув'язнюють за звинуваченнями пов'язаними із марихуаною. Обставини та причини затримання до кінця не відомі, але Грей, якийсь час тікав від поліцейських.

Його затримання здійснювали до 4-х правоохоронців. На відео зробленому свідками затримання Грея видно, що чоловік вже не міг самостійно стояти на момент, коли його "пакували" до поліційного автобуса. По прибутті до поліційного відділку Грей він вже не міг дихати та говорити. Він тиждень пробув у комі і помер

Відповідно до повідомлень ЗМІ, Фредді Грей міг померти внаслідок травм отриманих у поліційному автобусі при перевезенні.

Так, згідно заяви представника профспілки поліцейських, причинами травм, які призвели до смерті чоловіка, могло стати те, що водій поліцейської машини навмисне влаштував затриманим "важкий маршрут" (rough ride - прим.). Так називають навмисний спосіб перевезення непристібнутих пасками безпеки та закутих у кайданки затриманих при якому вони травмуються під час маршруту. Раніше щонайменше 2-є осіб змогли у суді виграти справи проти влади міста Балтимор, після того як у результатів "важких маршрутів" стали інвалідами. Доказів того, що все так і було з Греєм немає.

Смерть Грея викликала масові протести у Балтиморі. Їх здебільшого мирний характер радикально змінився цієї суботи після похорону Грея.

За повідомленнями ЗМІ, у заворушеннях, нападах на поліцейських та нищенні приватної власності переважно беруть участь місцеві підлітки, які не пов'язані із організаторами попередніх мирних протестів. Члени родини Грея та громадські та релігійні лідери різних спільнот міста категорично засудили вибух насильства і заявили, що насильство ганьбить пам'ять про загиблого.

Вибух насильства відбувся на фоні регулярних повідомлень у ЗМІ США про загибель афроамериканців від рук поліції.

Прикметно, що чимало мешканців районів у яких розгорнулись заворушення стають живою стіною між поліцейськими та молоддю, яка кидає у них каміння, громить та підпалює поліційні автівки. На даний момент учасників заворушень сприймають як погромників.

До міста, за рішенням губернатора штату Меріленд, введено кілька сотень солдатів національної гвардії.

Більше

XS
SM
MD
LG