Спеціальні потреби

Віктор Балога вірить, що Янукович приведе Україну до Брюсселя


У середу газета «Файненшел Таймс» у редакційній статті закликала Євросоюз припинити переговори з Україною через переслідування українською опозиції. Торговельні привілеї повинні йти нога в ногу із цінностями. А цінності, що демонструються в цьому випадку, явно не збігаються з тими, яких вимагає Євросоюз, – зазначає видання.

Тим часом українські політики заявляють, що в України один шлях – жити в об’єднаній Європі. У цьому принаймні переконаний міністр з надзвичайних ситуацій України Віктор Балога. В інтерв’ю «Голосу Америки» пан Балога, який цими днями перебував з делегацією українських високопосадовців у Вашингтоні, висловив переконання, що президенту Віктору Януковичу вдасться реформувати Україну:

«На мій погляд, якщо не буде реформ в економічній сфері, де будуть всі рівні, якщо ми не будемо розуміти, що основа успіху це – рівність, то, очевидно, що навіть, якщо ВВП буде 5-7%, це не позначиться на добробуті людей. Але я думаю, що у президента є час, щоб зробити якісними ті реформи певних галузей, які зараз відбуваються».

Колишній голова адміністрації президента Віктора Ющенка сьогодні каже, що саме президент Янукович приведе Україну до Брюсселя:

«У президента немає другого шляху, у нас є шлях тільки до Брюсселя. Тому я впевнений, що у перший період свого президентства Віктор Янукович все зробить для того, щоб ми стали асоційованим членом Європейської Унії, щоб ми були у зоні вільної торгівлі з ЄС і щоб наше законодавство відповідало європейським стандартам».

Водночас високопосадовець каже, що український уряд повинен уникати помилкових кроків, які б віддаляли Україну від євроінтеграції.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

XS
SM
MD
LG