Спеціальні потреби

Падіння Бахмута не обов'язково означатиме зміни ходу війни - глава Пентагону


Українські військовослужбовці ведуть вогонь із самохідної гаубиці 2С5 Гіацинт-С по російських військах біля Бахмута, 5 березня 2023. REUTERS/Anna Kudriavtseva
Українські військовослужбовці ведуть вогонь із самохідної гаубиці 2С5 Гіацинт-С по російських військах біля Бахмута, 5 березня 2023. REUTERS/Anna Kudriavtseva

Відступ українських сил з Бахмута не обов'язково означатиме, що Москва змогла переломити хід війни на свою користь, заявив міністр оборони США Ллойд Остін під час візиту в Йорданію.

"Я думаю, що це [місто] має більш символічне значення, ніж стратегічне та оперативне, - сказав Остін журналістам, додавши, що він не буде прогнозувати, чи буде Бахмут захоплено російськими військами. - Падіння Бахмута не обов'язково означатиме, що росіяни змінили хід цієї боротьби".

У середині лютого також координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі заявляв, що навіть якщо росіяни захоплять Бахмут, "це не матиме стратегічного впливу на війну загалом" й навіть "стратегічного впливу на [східну] частину країни".

Американський Інститут дослідження війни вважає, що "українські сили, ймовірно, здійснюють обмежений тактичний відхід з Бахмута, хоча оцінювати наміри України щодо повного відходу з міста ще зарано". При цьому за їхніми оцінками "українська оборона Бахмута залишається стратегічно міцною, оскільки вона продовжує призводити до втрат російської живої сили та техніки, поки українські сили не зазнають надмірних втрат".

Нині під час чергового засідання Ставки Верховного Головнокомандувача президента України Володимира Зеленського "особливо детально" розглядали ситуацію в Бахмуті, повідомляє Офіс президента. "Президент поставив запитання Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному та командувачу оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Олександру Сирському щодо подальших дій на Бахмутському напрямку. Вони висловилися за продовження оборонної операції та подальше посилення наших позицій у Бахмуті".

Напередодні речник Східного угруповання військ Сергій Череватий в ефірі національного телемарафону заявив, що ЗСУ продовжують обороняти Бахмут. Коментуючи повідомлення про нібито намір українських військ залишити місто, він звернув увагу на те, що "ніхто не анонсує відходів" із позицій.

Раніше Голос Америки повідомляв, що за оцінками оглядачів, попри оборону міста силами ЗСУ останніми тижнями сили Москви досягли успіхів і поставили під загрозу обстрілів критичні дороги в місто та з нього, а головне завдання для українського командування зараз у тому, щоб у разі необхідності, мінімізуючи втрати у разі виведення військ, щоб не потрапити в оточення. При цьому деякі експерти зауважують, що захоплення Бахмута "цілком може виявитися пірровою перемогою для росіян" і "поставити їх у значну невигідну позицію в майбутньому".

У статті використано матеріали Reuters

Форум

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG