Спеціальні потреби

Бої під Бахмутом - намагання "Групи Вагнера" показати Путіну перемогу, на тлі поразок російських сил, припускають західні ЗМІ 


Фото: українські військові проводять обстріл російських позицій під Бахмутом, 21 жовтня 2022 року. (AP Photo/LIBKOS)
Фото: українські військові проводять обстріл російських позицій під Бахмутом, 21 жовтня 2022 року. (AP Photo/LIBKOS)

Бої під Бахмутом мають скоріше символічне значення для російських сил, аніж військове, пишуть американські видання The Washington Post та Forbes. Подібні оцінки озвучує і американський Інститут вивчення війни (ISW).

ISW у звіті за 20 жовтня, вказує на суперечності в повідомленнях росіян стосовно здобутків в Бахмуті і робить висновок, що російські сили намагаються показати, що отримують здобутки хоча б в одому секторі, на тлі поразок на півдні та північному сході України.

Незважаючи на значні втрати під Бахмутом, де кровопролитне протистояння триває місяцями, росіяни продовжуть активні дії в регіоні. Територія навколо Бахмута є єдиним виключенням із стратегії росіян на решті лінії фронту, де вони укріплюють позицію і готуються до наступів України та оборони взимку, пише Forbes.

"Операція під Бахмутом - "брехня", покликана створити враження, що попри поразки, російські сили все ще можуть вигравати в Україні", - йдеться в статті.

Бахмут не має стратегічної важливості, пише Forbes, посилаючись на дані західних аналітиків і те, що після значних втрат в Україні, як серед "Групи Вагнера", так і російських військових а також угруповань так званих Л/ДНР, вони "витрачають ці сили на операцію, яка скоріше має більш символічну, аніж військову цінність, свідчить про перспективи Росії щодо війни загалом, після настання зими".

Генштаб ЗСУ повідомив, що українські військові відбили напад поблизу Бахмута, а російські сили кажуть про те, що військові "Групи Вагнера" перейшли з околиць до центру Бахмута а також захопили залізницю, йдеться в щоденному звіті ISW за 21 жовтня.

"Група Вагнера" намагається поставити собі в заслугу ці "вигадані перемоги", зауважуть видання.

The Washington Post пише, що очільник "Групи Вагнера" та наближений до Путіна олігарх Євген Пригожин, який перебуває під міжнародними санкціями, нещодавно виступав з критикою військової стратегії Росії в Україні. Тепер, припускають автори статті, він прагне показати Путіну здобутки у війні, можливо прагнучи отримати нові контракти для "Групи Вагнера", або урядову посаду. Для нього контроль над Бахмутом "міг затьмарити всю стратегічну логіку", пише WP.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG