Спеціальні потреби

Байдена охороняла лише маленька група людей, хоча візит небезпечніший, ніж в Ірак або Афганістан, кажуть в Білому домі


Президент США Джо Байден у Києві, 20 лютого 2023 р. Фото прес-служба президента України Володимира Зеленського
Президент США Джо Байден у Києві, 20 лютого 2023 р. Фото прес-служба президента України Володимира Зеленського

Під час візиту в Україну президента США Джо Байдена супроводжувала лише невелика команда – кілька найближчих помічників, медики, фотограф і охоронці.

Сам візит Білий дім називає історичним і безпрецедентним, зокрема стосовно рівнів небезпеки і ризиків, адже, на відміну від попередніх візитів президентів до зон бойових дій, таких як Ірак та Афганістан, цього разу США не мали військової присутності у країні призначення і не контролювали критично важливу інфраструктуру, що робило візит чинного президента ще більш складним, кажуть посадовці.

Візит планувався протягом кількох місяців

Візит Байдена до України планували декілька місяців із залученням кількох офісів у Білому домі, колег із Пентагону, таємної служби та, звичайно, розвідки, яка відповідала за оцінку загроз під час візиту, заявили представники Білого дому під час брифінгу для преси в понеділок.

Водночас лише кілька людей у кожній із цих установ брали участь у плануванні оперативної безпеки. Президент був повністю поінформований про кожен етап плану та будь-які можливі непередбачені ситуації, а потім прийняв остаточне рішення – їхати чи не їхати – після спілкування в Овальному кабінеті та телефонної розмови з деякими ключовими членами його кабінету національної безпеки у п'ятницю, повідомили посадовці США.

Деталі ретельного планування візиту оприлюднили в понеділок під час брифінгу для представників ЗМІ директорка із комунікацій Білого дому Кетрін Бедінгфілд, радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван і головний заступник радника з нацбезпеки Джон Файнер.

Це був ризик, на який хотів піти Джо Байден.
Кетрін Бедінгфілд

“Сьогоднішня поїздка була сміливим і сильним кроком з боку президента Байдена перед лицем надзвичайних труднощів. Це було надзвичайно складно логістично, що надсилає неймовірно потужне повідомлення про те, що президент Байден вірить в український народ і непохитно підтримує його”, - наголосила Кетрін Бедінгфілд.

Але, за її словами, “це був ризик, на який хотів піти Джо Байден”.

Для президента США було важливо особисто відвідати Київ

Президент США відвідав Київ, не дивлячись на високий рівень небезпеки, кажуть посадовці.

“Він хотів стояти пліч-о-пліч із президентом Зеленським і нагадати світу, коли ми наближаємося до річниці [російського] вторгнення, що Київ встояв і продовжує стояти… І він хотів продемонструвати силу своєї відданості стратегії об’єднання Заходу в єдиний фронт проти Путіна”, - сказала Бедінгфілд.

Жодних сумнівів, що Джо Байден є лідером, який серйозно ставиться до зобов’язань, і США мають намір продовжувати підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно.
Кетрін Бедінгфілд

Тепер, за словами представників Білого дому, ні в кого не повинно залишатися сумнівів у тому, що Джо Байден є лідером, який серйозно ставиться до зобов’язань, а також в тому, що США мають намір продовжувати підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно.

Байден мав намір надіслати чітке і однозначне повідомлення про постійну американську підтримку України, як і про єдність Заходу та міжнародної спільноти у підтримці України та протистоянні російській агресії, вказують в Білому домі.

Візит став потужною демонстрацією, що Україна успішно протистоїть російській агресії, а Росія зазнає стратегічної невдачі, кажуть посадовці

Як повідомляв Голос Америки, під час зустрічі президентів України і США йшлося про потреби ЗСУ, формулу миру, оборонну та економічну допомогу Україні, ситуацію на полі бою, а також міжнародні зусилля з підтримки України.

Ми повідомили росіян, що президент Байден поїде до Києва
Джейк Салліван

За інформацією Білого дому, прямо перед візитом США також поінформували Росію про візит, "з метою деконфліктування".

“Ми зробили це за кілька годин до його від’їзду з метою деконфліктування. Через конфіденційний характер цих повідомлень я не буду вдаватися в те, як вони відповіли або яким був точний характер нашого повідомлення, але я можу підтвердити, що сповістили”, - сказав Салліван.

Конкретні деталі логістики, наприклад, яким саме транспортом подорожував Байден, не розголошують, доки поїздка не буде повністю завершена. Представники ЗМІ повідомляють, що Байден 10 годин їхав потягом, щоб прибути до Києва.

“Президент відчував, що йому належить виконати важливу місію, і він дуже хотів її виконати, - підсумовують у Білому домі. - Він хотів бути впевненим, що максимально використає кожну мить. І діяв з упевненістю, що його команда безпеки змогла довести ризик до контрольованого рівня, і саме це зрештою змусило його прийняти рішення їхати”.

Політики в США неоднозначно відреагували на візит президента до України, який співпав з Днем президентів у США.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG