Спеціальні потреби

Байден сказав “так” запиту Фінляндії на вступ до НАТО за “приблизно 3 секунди”


Президент Джо Байден з лідерами Північної Європи у Гельсінкі, Фінляндія, 13 липня 2023 р. AP Photo/Susan Walsh
Президент Джо Байден з лідерами Північної Європи у Гельсінкі, Фінляндія, 13 липня 2023 р. AP Photo/Susan Walsh

Президенту США Джо Байдену знадобилося "приблизно три секунди", щоб сказати "так", коли президент Фінляндії Саулі Ніїністе подзвонив запитати про можливість приєднання країни НАТО. Розмова відбулася після того, як Росія вторглася до України у 2022 році.

Про це повідомляє видання NBC News на фоні нинішнього візиту Байдена до Фінляндії одразу після Вільнюського саміту НАТО, де стало відомо, що Україна поки що не отримає запрошення на вступ до оборонного альянсу.

Рішення про вступ Фінляндії до НАТО поклало край десятирічній обіцянці нейтралітету, прийнятій Гельсінкі після Холодної війни, нагадує NBC. Байден назвав це “найшвидшою ратифікацією в сучасній історії”.

Наприкінці саміту у столиці Литви Вільнюсі Байден заявив, що “захист свободи — це не робота одного дня чи року. Це покликання нашого життя — усіх часів”, цитує президента NBC.

Байден також розповів Ніїністе , як він попереджав Путіна, що приведе НАТО до його порога, "якщо Москва працюватиме над послабленням оборонного альянсу".

"Можливо, ви пам’ятаєте, як я казав вам, я сказав нашому другові на Сході, що якщо він хоче фінляндизації НАТО, він доб’ється натовізації Фінляндії", — сказав Байден у четвер.

У Фінляндії президент Байден зустрічається з президентом Фінляндії та лідерами інших Північної Європи, зокрема Швеції, Норвегії, Данії та Ісландії.

Очікується, що порядок денний візиту включатиме обговорення кліматичних змін, співпраці у сфері безпеки та нових технологій, включаючи 5G і технології штучного інтелекту. Ключовими темами під час візиту в Гельсінкі стануть питання клімату та чиста енергія.

За інформацією CNN, серед інших питань для обговорення - безпека в Арктиці, регіоні, який стає більш доступним через зміну клімату. Тут фіксується присутність як Китаю, так і Росії.

За понад 500 днів війни в Україні Росія продовжує розширювати свої військові бази в Арктичному регіоні, супутникові зображення, отримані CNN кілька місяців тому, демонструють постійний прогрес у зміцненні та розширенні радіолокаційних баз і злітно-посадкових смуг у цьому районі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG