Спеціальні потреби

Бліц з Байденом: ракети ATACMS для України, доля Криму, контрнаступ, враження від Зеленського


"Ми виконали кожну мету, яку ставили перед собою", - сказав президент США Джо Байден за підсумками саміту НАТО у Вільнюсі. Фото: Lehtikuva/EMMI KORHONEN via REUTERS 
"Ми виконали кожну мету, яку ставили перед собою", - сказав президент США Джо Байден за підсумками саміту НАТО у Вільнюсі. Фото: Lehtikuva/EMMI KORHONEN via REUTERS 

По завершенню саміту НАТО у Вільнюсі 12 липня, вже перед посадкою на літак, президент США Джо Байден відповів на питання журналістів про його враження від зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та на що може розраховувати Україна.

Серед іншого, президент США прокоментував потенційне надсилання ракет ATACMS для України, обговорення контрнаступу із президентом Зеленським, а також - долю Криму після війни.

Голос Америки пропонує увесь діалог з президентом США про Україну перед тим, як Джо Байден вирушив з Литви у Фінляндію:

Журналіст: Як минула ваша зустріч із Зеленським? Чи ви говорили про ракети великої дальності?

Президент США Джо Байден: Все минуло дуже добре, і я думаю, що він вам так само скаже. Ми провели разом близько години, і думаю, що ми на правильному шляху.

І тому у мене гарні враження від цієї поїздки. Знаєте, ми виконали кожну мету, яку ставили перед собою. Знаю, що був певний цинізм щодо того, чи зможу я переконати турків щодо Швецію…

Журналіст: Як гадаєте, скільки потрібно буде часу, щоб Україна вступила в НАТО? Цього не буде ще певний час, чи не так?

Джо Байден: Гадаю, поки не закінчиться війна. Але подивіться, що Зеленський зараз розуміє, це те: чи є він зараз у НАТО, чи ні, це не має значення, поки він має зобов’язання, які… Пам’ятаєте, я говорив, що ми разом з низкою інших членів НАТО будемо до цього (до цих зобов'язань - ред.) ставитися, як до таких, що гарантують йому безпеку, так як це є з Ізраїлем - у довгостроковій перспективі. Тож зараз це його не буде турбувати.

Журналіст: Чи вважаєте ви, що питання Криму має бути повністю вирішене, щоб означало, що війна закінчилася?

Джо Байден: І ще сімнадцять речей також потрібно повністю вирішити. Крим важливий, але є багато інших питань, з чим потрібно впоратись.

Журналіст: Пане президенте, якою інформацією поділився з вами президент Зеленський щодо того, як відбувається їхній контрнаступ?

Джо Байден: Ну … я не маю права розповідати вам про це в деталях. Але ми довго говорили про це з усіма його військовими представниками, які там були присутні. Вони оптимістично налаштовані, але знають, що це складне завдання. В будь-якому разі, не думаю, що мені було б доречно про це говорити.

Журналіст: Сер, чи ви розглядаєте можливість надіслати (Україні - ред.) ATACMS — ракети “земля-земля”?

Джо Байден: Так. Але вони вже мають еквівалент ATACMS. Що нам зараз найбільше потрібно, це артилерійські снаряди, їх не вистачає. Ми над цим працюємо. І тому, коли ми закінчили, він був дуже задоволений усім, що ми робимо.

Журналіст: Щодо Туреччини, чи ви переконані, сенатор Менендес відмовиться від своїх (попередніх) заперечень відправити винищувачі F-16 до Туреччини?

Джо Байден: Я впевнений, що Туреччина продовжуватиме підтримувати вступ Швеції до НАТО. І я впевнений, що ми зможемо продати F-16. Дякую.

Журналіст: Пане президенте, після цього саміту та всієї підтримки, яку НАТО та G7 надали Україні, який сигнал це надсилає президенту Путіну?

Джо Байден: Що ми об’єднані, що ми об’єднані.

Саміт НАТО у Вільнюсі тривав 11-12 липня. На зустрічі президентів США та України Джо Байден запевнив Володимира Зеленського, що США продовжуватимуть підтримувати Україну та відреагував на критичні заяви президента України, що лунали від нього перед візитом на саміт НАТО.

Форум

XS
SM
MD
LG