Спеціальні потреби

В Азербайджані ув’язнили опозиціонера


В Азербайджані ув’язнили опозиціонера
В Азербайджані ув’язнили опозиціонера

Бахтіяр Гаджиєв у середу був визнаний судом винним в ухилянні від призову до війська. Його адвокат заявляє, що звинувачення політично мотивовані і пообіцяв оскаржити рішення суду.

Гаджиєв, який отримав освіту в США, був заарештований раніше цього року після того, як на сайті Facebook його було зазначено серед організаторів березневих антиурядових протестів. 29-річний активіст брав участь у парламентських виборах минулого року як кандидат від опозиції. На думку міжнародних спостерігачів вибори пройшли з порушеннями.

Посольство США у Баку заявило, що пильно стежить за розвитком справи.

Арешт Гаджиєва послідував за затриманням у лютому іншого молодого активіста за сфабрикованими – на думку Міжнародної Амністії – звинуваченнями, пов’язаними зі зберіганням наркотиків.

20-річний Джаббар Савалан був затриманий за використання сайту Facebook для організації антиурядових протестів за зразком подій на Близькому Сході та у Північній Африці.

Азербайджанська опозиція та правозахисники тривалий час звинувачували президента Ільхама Алієва в згортанні демократичних процесів та тиску на свободу слова.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG