Спеціальні потреби

Австрія стала єдиною країною ЄС з крайньо-правою партією в уряді і з наймолодшим лідером


31-річний канцлер Курц (ліворуч) і віце-канцлер Штрахе - лідер Партії свобода
31-річний канцлер Курц (ліворуч) і віце-канцлер Штрахе - лідер Партії свобода

Новий уряд Австрії склав присягу на тлі вуличних протестів проти призначення на ключові посади представників Партії свободи, яку називають крайньо-правою, антиіммігрантською і прихильною до Росії.

Урядом керує 31-річний Себастіан Курц, який очолює більшого партнера в коаліції - Народну партію.

Представники Партії свободи, що здобула третє місце на виборах у жовтні, отримали головні посади у ключових міністерствах: закордонних справ, оборони, внутрішніх справ, охорони здоров’я та соціальної безпеки.

У суботу 16 грудня Себастіан Курц заявив, що не збирається змінювати курс Австрії щодо санкцій ЄС проти Росії.

Але лідер Партії свободи Гайнц-Крістіан Штрахе казав, що хотів би скасування санкцій і погоджується з курсом лише поступаючись більшості в Європі.

У виборчій програмі Партії свободи відкрито не йшлося про плани скасування санкцій, але сказано, що така політика завдає економічної шкоди Австрії і суперечить політиці нейтралітету країни.

Австрійській Партії свободи закидають надто близькі стосунки з Кремлем.

Активісти партії всупереч офіційній позиції ЄС кажуть, що визнають анексію Криму Росією, а чільний представник партії Йоганн Ґуденус 2014 року був “спостерігачем на референдумі" і хвалив його проведення.

2016 року Партія свободи підписала угоду про співпрацю з владною російською партією “Єдина Росія”.

Канцлер Курц, намагаючись розвіяти побоювання напруженості у відносинах Відня з Євросоюзом, заявив, що новий уряд узгодив “чітке проєвропейське бачення”.

Штрахе, який став віце-канцлером, також повідомив, що новий уряд не планує референдуму з питання про вихід країни з ЄС, але наголосив на своєму праві критикувати Євросоюз.

Коаліційна угода передбачає, що Австрія активізує боротьбу з нелегальною імміграцією та прискорить депортацію осіб, яким відмовили у наданні притулку.

Австрійська Партія свободи вже була учасницею урядової коаліції Австрії 2000 року і тоді Європейський союз відмовлявся від співпраці з Віднем.

Але дипломатична блокада з боку Брюсселя була скасована кількома місяцями згодом.

Дивіться також: Життя у комплексі для пенсіонерів у США – розповідь української мешканки

Життя у комплексі для пенсіонерів у США – розповідь української мешканки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:44 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG