Спеціальні потреби

Аварія потяга в Огайо викликала страх у мешканців і політичну дискусію довкола безпеки залізниць


Ян Дуглас, штат Огайо, тримає табличку біля місця проведення прес-конференції про аварію потяга з токсичними хімікатами з вимогою перевірити фермерські землі, 21 лютого 2023 року. Фото: REUTERS/Alan Freed
Ян Дуглас, штат Огайо, тримає табличку біля місця проведення прес-конференції про аварію потяга з токсичними хімікатами з вимогою перевірити фермерські землі, 21 лютого 2023 року. Фото: REUTERS/Alan Freed

Більше десятка відомств США задіяні у подоланні наслідків аварії поблизу міста Іст Палестін у штаті Огайо, де зійшов з рейок поїзд компанії Norfolk Southern із вантажем, що містив хімікати. Як інформують у Білому домі, адміністрація президента США Джо Байдена мобілізувала багатовідомчі зусилля. Водночас мешканці висловлюють серйозні занепокоєння щодо власного стану здоров'я і безпеки довкілля через токсичні речовини, які потрапили у навколишнє середовище через аварію, а довкола аварії розгорнулася і політична дискусія.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

На місці події працюють представники Агентства з охорони навколишнього середовища США, Міністерства транспорту США, Федеральне агентство з надзвичайних ситуацій, Міністерство охорони здоров’я та соціальних служб, Центр з контролю та профілактики захворювань та інші місцеві і федеральні агенції.

Екологи слідкують за станом повітря, ґрунту і підземних вод, медичний персонал і токсикологи проводять тести для оцінки впливу аварії на здоров'я місцевих мешканців, які зазнали або потенційно зазнали впливу хімічних речовин.

Наразі у 500 будинках у рамках добровільної програми скринінгу, запропонованої мешканцям, не було виявлено вінілхлориду або хлористого водню “вище рівня занепокоєння”, - заявляє Агентство з охорони навколишнього середовища США.

Компанію Norfolk Southern планують притягнути до відповідальності, а також зобов'язати покрити витрати на очищення території, йдеться у повідомленні Білого дому.

Губернатор Огайо Джон Гастед відвідав Іст Палестін, він випив води з-під крану, щоб продемонструвати, що вона безпечна. Але запропонував мешканцям, які не почуваються в безпеці, пити бутильовану воду.

Тим часом мешканці міста у соцмережах та у коментарях для ЗМІ висловлюють серйозне занепокоєння щодо власного здоров’я та стану навколишнього середовища. Люди поширюють відео про рибу, яка загинула у довколишніх струмках, а також про хімічний масний наліт на поверхні вод. Під час ефіру на телеканалі CNN, де мешканці мали змогу поставити питання генеральному директору компанії Norfolk Southern, вони заявляли, що після аварії страждають від висипання та кашлю. Люди казали, що переживають, чи можна дітям гратися на подвір'ї та свідчили, що потяги, які далі курсують місцевою залізницею, щоразу здіймають пил і бруд у повітря.

Місце аварії відвідав колишній президент США Дональд Трамп. Він розкритикував дії адміністрації чинного президента Джо Байдена через сходження потяга з рейок. Натомість за інформацією видання USA Today, Білий дім звинувачує адміністрацію Трампа та республіканців у Конгресі у скасуванні заходів безпеки на залізниці, які були впровадженні ще під час президентства Барака Обами, спрямованих на запобігання таким катастрофам.

«Республіканці в Конгресі та колишні посадовці адміністрації Трампа повинні вибачитися перед Іст Палестін за те, що вони продали їх лобістам залізничної галузі, коли демонтували захист залізниць Обами-Байдена», — заявив речник Білого дому Ендрю Бейтс у коментарі виданню.

Він звинуватив адміністрацію Трампа у відкликанні пропозиції 2015 року про вимогу наявності передових гальмівних систем у поїздах, що перевозять легкозаймисті матеріали, припиненні регулярних перевірок безпеки залізниць і скасуванні пропозиції про обов’язковість принаймні двох членів екіпажу на вантажних поїздах.

Федеральні екологічні регулятори взяли на себе відповідальність за очищення території довкола аварії від хімічного ураження. Агентство з охорони навколишнього середовища вимагає від Norfolk Southern вжити всіх доступних заходів для очищення забрудненого повітря та води, а також повідомило, що компанія буде зобов’язана відшкодувати федеральному уряду витрати на прибирання постраждалим жителям і підприємствам. Norfolk Southern отримало попередження, що у разі відмови виконає роботу самостійно та вимагатиме від компанії відшкодування збитків у потрійному розмірі.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG