Спеціальні потреби

Аунг Сан Су Чжі може брати участь у виборах


Лідер Національної ліги за демократію Бірми Аунг Сан Су Чжі серед своїх прихильників
Лідер Національної ліги за демократію Бірми Аунг Сан Су Чжі серед своїх прихильників

Лідер бірманської опозиції Аунг Сан Су Чжі каже, що вона подолала останню перепону для того, аби її партія могла брати участь у наступних парламентських виборах.

Речник Національної ліги за демократію Нянь Він сказав Голосу Америки, що у вівторок бірманська виборча комісія винесла рішення про дозвіл його партії брати участь у виборах.

Національна ліга за демократію отримала дозвіл балотуватися в 47 з 48 виборчих округів у виборах, що відбудуться 1 квітня. Рішення щодо останнього округу все ще розглядається.

Кілька тижнів тому Аунг Сан Су Чжі заявила, що вона планує балотуватися в окрузі Кавму, бідному районі на півдні Рангуна. Але її опонент в окрузі поставив під сумнів її право балотуватися, що і спонукало виборчу комісію додатково розглянути можливість Національної ліги за демократію брати участь у виборах.

Опозиційна партія уперше намагається повернутися до парламенту після її переконливої перемоги 20 років тому. Тоді військова хунта захопила владу.

Партія відмовилася брати учатсь у виборах 2010 року через те, що виборче право практично забезпечувало перемогу військовій хунті та забороняло Аунг Сан Су Чжі балотуватися. Але уряд, який у результаті тих виборів прийшов до влади, запровадив низку демократичних реформ, що включало і дозвіл Національній лізі за демократію брати участь у виборах.

XS
SM
MD
LG