Спеціальні потреби

Шатл Атлантіс повертається з останньої місії до МКС


На знімку зробленому NASA-TV космічний шатл Атлантіс приєднаний до МКС.
На знімку зробленому NASA-TV космічний шатл Атлантіс приєднаний до МКС.

Атлантіс з чотирма членами екіпажу на борті від’єднався від космічної станції у вівторок вдень, перебуваючи на земній орбіті над Новою Зеландією. Візит до МКС тривав протягом 8 днів. В ході місії Атлантіс доправив на станцію річний запас провіанту. На Землю шатл повернеться зі сміттям та використаним обладнанням зі станції. Перед тим як розпочати зворотній рух до Землі Атлантіс один раз облетів навколо космічної станції.

Командир шатлу Кріс Фергюсон подякував команді МКС за гостинність і заявив що астронавти ніколи не забудуть про роль, яку шатл відіграв у створення МКС. Він додав, що з ентузіазмом дивиться в майбутнє.

Фергюсон повідомив наземному командному центру, що подорож була «неймовірною».

Перед поверненням шатлу до Землі, екіпах станції повернув МКС на 90 градусів, щоб дозволити астронавтам зробити фото станції в раніше небачених ракурсах.

33-й, останній політ Атлантісу завершиться зранку четверга, коли шатл приземлиться на космодромі Космічного центру імені Кеннеді у Флоріді. Всього за 26 років роботи Атлантіс провів у космосі 293 дні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG